هر چهار ساعت، یک نفر در قزوین بر اثر کرونا جان می‌بازد

قزوین – ایرنا – جانشین و سخنگوی ستاد مقابله با کرونای استان قزوین گفت: در کشور هر سه دقیقه و در استان هر چهار ساعت یک شهروند بر اثر ابتلا به این بیماری از دست می‌رود که زنگ هشدار جدی برای مردم و مسوولان است.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز یکشنبه در ستاد مقابله با کرونای استان که در فرمانداری شهرستان تاکستان برگزار شد، افزود: متاسفانه دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در مرکز شهرها رعایت نمی‌شود و اگر این روند همچنان ادامه داشته باشد باید به زودی اجساد را در خیابان‌ها جمع کنیم.

وی اضافه کرد: باید شهرها را محله بندی و بلوک بندی کنیم تا نظارت‌ها و کنترل‌ها جدی‌تر و بیشتر شود و ممنوعیت‌های اعلامی از ستاد کرونای استان با جدیت بیشتر به مرحله اجرا درآیند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: با توجه به این محدویت‌ها فعالیت کسبه و صنوف به جز مشاغل و کسبه‌ای که مایحتاج ضروری مردم را تامین می‌کنند از مواد غذایی، بهداشتی و دارویی به مدت یکماه از ساعت ۶ بعد از ظهر ممنوع شده است و با متخلفان بدون هیچ اغماضی برخورد خواهد شد.

این مسوول گفت: با توجه به فرارسیدن فصل سرما استفاده از تهویه برای مکان‌های سربسته و سالن جلسات بسیار ضروری است و باید بازرسان سازمان صمت، تعزیرات، بسیج و دستگاه قضایی نظارت لازم را در این زمینه داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: کرونا یک ویروس مرموز، پیچیده و موضوعی کاملا ناشناخته است و بحث پیرامون درمان این بیماری، هیچکدام مقطعی نیست و بیشتر حدس و گمان است.

وی گفت: مقابله با کرونا مقدم بر همه امور است و مهار این بیماری، فقط و فقط اهتمام و پای کار بودن مسوولان را نیاز دارد.

حبیبی افزود: همه امکانات ادارات، دستگاه‌ها و بخش خصوصی باید در خدمت مهار کرونا باشد و تمامی نیروی انسانی ادارات باید در اختیار ستاد کرونا قرار گیرد.

این مسوول افزود: دستگاه‌های لشگری، کشوری و قضایی همه باید اولویت خود را در مقابله با کرونا قرار دهند و بسیج، گروه‌های جهادی و مردمی پای کار باشند و دستگاه قضایی و نیروی انتظامی با جدیت با متخلفان سلامت برخورد کند.

معاون استاندار قزوین با بیان اینکه حجم کار مقابله با کرونا گسترده و ناشناخته است، اضافه کرد: روحانیون، وعاظ، ائمه جمعه و امام جماعت باید مردم را برای مقابله با بیماری کرونا ارشاد کنند و مردم را برای همراهی و همکاری در رعایت اصول بهداشتی تشویق نمایند.

وی با بیان اینکه دو شهرستان قزوین و تاکستان از نظر کرونا وضعیت خوبی ندارند، افزود: وضعیت شهرستان تاکستان از همه شهرستان‌ها بدتر و وخیم تر بوده و به عبارت دیگر، تاکستان نقطه سیاه کرونایی استان است.

حبیبی گفت: آمار بستری و فوتی تاکستان از مرکز استان پیشی گرفته است که دلیل آن نشست‌های دورهمی و خانوادگی، شرکت در مراسم عروسی و ترحیم و ... است.

وی اضافه کرد: متاسفانه آمار کرونایی بخش‌ اسفرورین تاکستان معادل دو شهرستان استان بوده که یک زنگ خطر و هشدار برای ساکنان و مسوولان استان و شهرستان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =