۸۱هکتار از اراضی ملی دماوند از ید متصرفان خارج شد

تهران – ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دماوند گفت: در راستای حفظ انفال و عرصه‌های ملی، از ابتدای سال جاری تاکنون ۸۱ هکتار از اراضی ملی این شهرستان رفع تصرف و از ید متصرفان خارج شده‌است.

به گزارش ایرنا از اعلام روز یکشنبه منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، «جمشید جویباری» اظهار داشت: حدود ۵۵ هکتار از این اراضی در اجرای ۱۷ فقره حکم قطعیت یافته قضائی و حدود ۲۵ هکتار دیگر این اراضی در راستای اجرای ۶۲ فقره تبصره ذیل ماده ۵۵ قانون حفاظت از جنگل ها و مراتع و با دستور و هماهنگی مقام قضائی بازپس گیری و به دولت بازگردانده شده‌است.

وی ادامه داد: تمامی رفع تصرفات با حضور عوامل یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دماوند و همکاری نیروی انتظامی انجام شده و کلیه دیوار کشی‌ها، فنس کشی‌ها و مستحدثات ایجاد شده بر روی این اراضی مورد تخریب قرار گرفته‌است.

این مسئول منابع طبیعی شهرستان دماوند اضافه کرد: در بحث صیانت و حفاظت از جنگل ها، مراتع و عرصه های ملی لازم است تا آحاد جامعه اعم از مسئولان، مردم، کشاورزان و دوستداران طبیعت، منابع طبیعی را در این خصوص یاری کنند.

جویباری منابع طبیعی را به عنوان بارزترین مصادیق انفال و از سرمایه های اساسی و غیرقابل افزایش کشور دانست و تأکید کرد: با توجه به اهمیت حفظ عرصه های منابع طبیعی هرگونه تعدی به این عرصه ها جرم تلقی شده و نسبت به ان اقدام قانونی صورت خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه یکی از وظایف اصلی مجموعه منابع طبیعی حفظ عرصه های ملی است خاطر نشان کرد: در این خصوص بدون هیچ اغماضی با افراد سودجو و فرصت طلب برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

این مقام مسئول از مردم درخواست کرد: در صورت مشاهده هرگونه تخریب و تصرف در اراضی ملی مراتب را فوراً از طریق سامانه ۱۵۰۴ به یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع دهند.

شهرستان دماوند از جمله شهرستان های شرق استان تهران است که در ۴۵ کیلومتری پایتخت قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =