۷.۸ هزار هکتار اراضی موقوفه استان سمنان در سامانه کاداستر جانمایی شد

سمنان- ایرنا- رئیس اداره حقوقی ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: ۶۶۹ قطعه از موقوفات به مساحت بالغ‌بر هفت هزار و ۸۸۶ هکتار امسال در سامانه کاداستر جانمایی شد.

به گزارش ایرنا، صادق اصغری علایی روز یکشنبه به رسانه ها بیان کرد: تثبیت مالکیت موقوفات و پیگیری اخذ اسناد مالکیت این املاک یکی از اولویت‌های کاری ادارات اوقاف و امور خیریه در استان سمنان است و ازاین‌رو با پیگیری‌های انجام‌شده از ابتدای سال تاکنون ۱۸۵ سند مالکیت برای رقبات موقوفات اخذ شد.

وی افزود: یکی دیگر از اقدامات دارای اولویت در واحدهای ثبتی ادارات اوقاف در سطح استان تبدیل اسناد مالکیت دفترچه‌ای به تک‌برگی است و از ابتدای سال تاکنون ۴۰ سند دفترچه‌ای مربوط به موقوفات تبدیل به سند تک‌برگی شد.

رئیس اداره حقوقی ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان از اسکن ۳۴۰ مورد وقفنامه جهت درج در سامانه جامع مدیریت و اطلاعات موقوفات و بقاع  متبرکه خبر داد و گفت: کلیه اطلاعات مربوط به موقوفات و فعالیت‌های جاری در حوزه موقوفات در این سامانه ثبت و ضبط می‌شود.

رئیس اداره حقوقی ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان خاطرنشان کرد از ابتدای امسال تاکنون ۱۸۵۰ سند اجاره برای رقبات موقوفه با اشخاص حقیقی و حقوقی تنظیم‌شد و درآمد این موقوفات نیز طبق نیت مندرج در وقفنامه صرف و هزینه شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha