۲۴۵۵ واحد صنفی غیر بهداشتی در خراسان رضوی تعطیل شدند

مشهد- ایرنا- از ابتدای شیوع کرونا تاکنون دو هزار و ۴۵۵ واحد صنفی در استان خراسان رضوی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند تعطیل شدند.

رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: ۴۳۵ واحد از این تعداد نانوایی‌های متخلف بوده‌اند که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند و بقیه مربوط به سایر صنوف مانند فست فودها، تالارها و رستورانها می‌باشند.

محمد باباخانی افزود: از اسفند ماه سال گذشته تاکنون ۲۸۲ هزار بازدید از واحدهای صنفی در این استان انجام شده که حدود ۱۶ هزار بازدید با همکاری اتاق اصناف و نهادهای مختلف انجام شده است.

وی ادامه داد: در پی بازدیدهای انجام شده طی این مدت پرونده افزون بر هفت هزار و ۳۴۰ واحد صنفی در مناطق زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد به دادگاه معرفی شده است.

رییس گروه سلامت محیط دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: شهروندان هرگونه تخلف بهداشتی در حوزه واحدهای صنفی را به سامانه ۱۹۰ اطلاع‌رسانی کنند تا مورد پیگیری قرار گرفته و با متخلفان برخورد قانونی شود.

۸۰ درصد از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند و بقیه جمعیت این استان توسط دانشکده و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =