ترخیص موتورسیکلت‌های توقیفی در اردبیل آغاز شد

اردبیل - ایرنا - رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل از ترخیص موتورسیکلت‌های توقیفی و رسوبی در تمامی شهرستان‌های این استان خبر داد.

سرهنگ سیدحجت فتاحی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: صاحبان موتورسیکلت‌های رسوبی توقیفی قبل از سال ۹۹ در پارکینگ‌های سراسر استان می‌توانند از روز شنبه ۱۷ آبان سال ۹۹ تا روز چهارشنبه ۱۷ دی ماه به مدت ۲ ماه نسبت به ترخیص موتورسیکلت‌های توقیفی خود اقدام کنند.

وی گفت: در این طرح که به مدت ۲ ماه ادامه دارد، مالکان و صاحبان قانونی موتورسیکلت‌هایی که تا پیش از ۲۹ اسفند ماه سال ۹۸ توقیف و در پارکینگ نگهداری می‌شوند، می‌توانند با همراه داشتن مدارک هویتی و مالکیتی به دفاتر پلیس ۱۰+ مراجعه کنند.

وی اظهار داشت: برای مساعدت مالکان و صاحبان قانونی در فرایند ترخیص، درصورت نداشتن بیمه نامه شخص ثالث، گواهینامه رانندگی مجاز و نداشتن پلاک با دریافت تعهد و پرداخت جریمه‌های رانندگی، هزینه انتقال و پارکینگ برابر تعرفه‌های مصوب، موتورسیکلت تحویل مالک یا صاحب قانونی می‎شود.

وی اضافه کرد: هزینه جریمه موتورسیکلت ها به حالت اولیه باز می‌گردد و طی مدتی که در پارکینگ متوقف بوده‌اند شامل جریمه دو برابری نمی‌شوند.

وی با اشاره به نحوه پرداخت جرایم این موتورسیکلت ها بیان کرد: مالکان می‌توانند با طرح تقسیط جرایم بدون پرداخت "پیش پرداخت" به صورت یک ساله و تقسیطی جریمه‌ها را پرداخت کنند.

سرهنگ فتاحی ادامه داد: اگر افرادی که شامل این طرح می‌شوند در مدت یاد شده (۲ ماه) در راستای ترخیص موتورسیکلت رسوبی خود مراجعه نکنند، موتور مذکور تحویل مراجع قانونی شده و به عنوان بلاصاحب و رهاشده به فروش می‌رسد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل گفت: انتظار می‌رود مالک یا نماینده قانونی (متصرف) موتورسیکلت‌های رسوبی با به همراه داشتن اسناد کامل شامل کارت ملی، برگ سبز موتورسیکلت ، برگه پارکینگ و با مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ از این فرصت پیش آمده استفاده کرده و نسبت به ترخیص موتور سیکلت‌های توقیفی خود اقدام کنند.

وی افزود: بیش از سه هزار دستگاه موتورسیکلت توقیفی در پارکینگ‌های استان شامل این طرح می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها