بهره وری باید به یک جریان مستمر تبدیل شود

تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: کشور راهی جز پرهیز از اعمال سلیقه و تبدیل بهره وری به یک جریان مستمر ندارد و زمانی پیشرفت می کند که «جریان پیشرفت» تداوم داشته و دارای نقطه آغاز و انجام باشد که این فرآیند در سازمان ایمیدرو تعریف شده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان ایمیدرو، خداداد غریب پور پیش از ظهر امروز ( یکشنبه) در آیین هفتمین دوره جایزه ملی بهره وری معادن و صنایع معدنی اعلام کرد: به منظور تحقق اهداف معدن و صنایع معدنی در حوزه بهره وری، مدل های بهره وری باید به پروژه های تحقیقاتی تبدیل شود.

رییس هیات عامل ایمیدرواضافه کرد: ضرورت دارد برای افزایش سطح رقابت پذیری بین بنگاه ها، باید سطح بهره وری در مجموعه های معدن و صنایع معدنی ارتقاء یابد.

وی با بیان اینکه تحقیقات ما مبتنی بر نیازهای بهره وری سازمان ها و شرکت های زیرمجموعه باشد، گفت: امسال در این دوره شرکت های برگزیده، در یک فرآیند زمانی سه تا چهار ساله، موفق به دریافت تندیس شدند و این جریان انتهای روشنی دارد، زیرا فرآیندگونه و مبتنی بر آموزش است و فرآیند ارزیابی های ایمیدرو، مبتنی بر بازخورد و اصلاح است.
غریب پور تصریح کرد: تعداد شرکت کنندگان در جایزه بهره وری سالانه رشد داشته و طبق آمار میزان رضایت شرکت ها از نحوه ارزیابی ها در این دوره، ۸۶.۶ درصد است و برای کسب رضایت با رفع مشکلات به سطح ۱۰۰ درصد تلاش می شود.

غریب پور در تشریح دو سیاست جدید ایمیدرو برای دوره بعدی جایزه بهره وری، گفت: استفاده از فرصت های "بهبود" شناسایی شده در فرآیند ارزیابی جایزه بهره وری به منظور تهیه فهرست اولویت های پژوهشی و همچنین الزام شرکت های تابعه ایمیدرو برای حضور در فرآیند ارزیابی بهره وری، از سیاست های ایمیدرو برای دوره بعدی این جایزه ملی است.

به گزارش ایرنا، آیین تقدیر از ۲۵ شرکت بهره ور و ۹ پروژه بهبود بهره وری، پیش از ظهر امروز با حضور خداداد غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو برگزار شد.

بخش معدن وصنایع معدنی پارسال سهم حدود ۲۰ درصدی از ارزش صادرات غیرنفتی را به خود اختصاص داد و امسال برآورد شده که به حدود ۲۵ درصد برسد. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =