تحرک و جابجایی سریع مهمترین ویژگی بالگردهای هلال‌احمر است

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: تحرک و جابجایی سریع و به موقع در انتقال امکانات، نیرو و تجهیزات مورد نیاز به مناطق آسیب دیده، از مهمترین ویژگی‌های بالگردهای امداد هوایی هلال‌احمر در رسیدگی فوری به حادثه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح است.

مهدی ولی پور روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: امداد هوایی یکی از سریع ترین و آسان ترین شیوه امداد رسانی در جهان است که هنگام وقوع انواع حوادث می توان از پایگاه های امداد هوایی در کوتاه ترین زمان ممکن خدمات رسانی به آسیب دیدگان را ارائه کرد.

وی ادامه داد: گسترش ناوگان امداد و نجات هوایی که توانمندی آمبولانس هوایی و قابلیت پرواز در شب را به منظور انتقال مصدومان داشته باشند، می توانند در ارائه سریع خدمات امداد و نجات هوایی به افراد آسیب دیده کمک شایان توجهی کنند.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال‌احمر اضافه کرد: بالگردهای امداد و نجات هوایی برای امدادرسانی در شرایط مختلفی از قبیل جستجو و نجات دریا، جاده، سیلاب، زلزله و کوهستان مجهز هستند؛ به طوری که با هر بالگرد از نوع میل (Mil-۱۷۱) می توان ۱۵ تا ۲۰ امدادگر و چهار تن بار را انتقال داد و با بالگردهای نوع (Bell ۲۰۵) می توان پنج امدادگر و ۵۰۰ کیلوگرم بار را منتقل کرد و بالگرد میل توانایی  جابه جایی حداکثر ۱۲ مجروح و بل چهار مصدوم را دارد.

ولی پور توضیح داد: هلال احمر در خصوص امداد هوایی در جایگاه خوبی قرار دارد اما در مقایسه با استانداردهای جهانی هنوز فاصله زیادی داریم که باید با تامین قطعات، بهسازی و نوسازی بالگردهای موجود امداد هوایی به این استانداردها برسیم.

وی با بیان اینکه در حوزه امداد هوایی ۲۲ بالگرد امدادی در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر وجود دارد که ۱۶ فروند از این بالگردها تا خرداد ماه گذشته فعال بودند و بقیه آنها نیاز به تعمیر و بهسازی داشتند، اظهار داشت: اکنون ۱۸ فروند بالگرد فعال هستند و امیدواریم تا پایان ماه جاری ۲۰ فروند بالگرد فعال را در جمعیت هلال احمر داشته باشیم.  

این مقام مسوول در جمعیت هلال احمر اعلام کرد:‌ همه هموطنان می توانند در صورت قرار گرفتن در وضعیت های عمومی و اضطراری انواع حوادث و سوانح با شماره تلفن ۱۱۲ مرکز پاسخگویی به حوادث سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر و شعب این جمعیت در سراسر کشور تماس بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

سرخط اخبار جامعه