۱۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۴
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84102934
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اخبار کوتاه از آموزش و پرورش البرز

کرج- ایرنا- مهارکرونا با ماسک زدن، اجرای پروژه پایش سلامت و بازدید از فرآیند آموزش فضای مجازی در مدارس از مهمترین اخبار حوزه آموزش و پرورش استان البرز است.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه چهار کرج گفت: طرح  فرهنگ سازی استفاده از ماسک در بین دانش آموزان و خانواده های  توسط این ناحیه اجرایی شده است.

مراد مالمیرافزود: این طرح  به همت فرهنگیان بسیجی برای دستیابی به موفقیت درامر مقابله و مهار کرونا در فضای مجازی مدارس آغاز شده است.

وی بیان داشت: درکنار رعایت فاصله اجتماعی و شستن مستمر دست‌ها، ماسک زدن یک عامل مهم برای جلوگیری ازاین ویروس منحوس است که این مهم درقالب پیام های آموزشی و هشداری به صورت کلیپ درشبکه شاد منتشر می شود.

مالمیر خاطرنشان کرد: زدن ماسک در مقابل گرفتار شدن به این بیماری کار سختی نیست، ماسک به اندازه کافی در داروخانه‌ها و مراکزعرضه ماسک وجود دارد.

پایش سلامت

معاون ترببت بدنی و سلامت آموزش و پرورش البرزگفت: درراستای برنامه ورزش کارکنان و سلامت آن ها پروژه سنجش و اندازه گیری ترکیب بدنی ویژه کارمندان شاغل دراین اداره کل اجرا شد.

فرشید علیزاده با اشاره به اینکه این پایش سه روز به طول انجامید، افزود: دراین برنامه ۱۵۰ نفر ازکارکنان حضورداشتند که مورد سنجش و پایش وضعیت موجود ترکیب بدنی قرارگرفتند.

وی تصریح کرد: این اندازه گیری به وسیله دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن (In Body) باهمکاری داره تربیت بدنی وفعالیت های ورزشی اداره کل و هنرستان فنی و حرفه ای بنی هاشمی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: آنالیز بدن شامل بررسی واندازه گیری فرم بدن و میزان اندازه چربی بدن و بافت نرم ماهیچه ای بدن و تناسب آنها در دست‌ها و پاها ، بالا تنه ،میزان و درصد مقدار پروتئین ، مواد معدنی بدن و بررسی تجمع چربی ها در نقاط مختلف بدن می‌باشد.

علیزاده یادآورشد: دراین آنالیز مقدار BMI  ( نسبت وزن به قد ) بدن و میزان آب کلی بدن و همچنین درصد آب درون سلولی و برون سلولی بدن و میزان متابولیسم پایه بدن کارکنان بدست آمد.

وی هدف از اجرای این پایش را آگاهی از وضعیت جسمانی ، کنترل وزن ، تغذیه و توجه به فعالیت های ورزشی مناسب به منظور حفظ سلامتی و تندرستی کارکنان ذکر کرد.

فضای مجازی

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش البرزهم گفت: به منظور نظارت برفرآیند آموزش مجازی، بازدید ازتولید محتوای درسی مدارس این استان درحال اجراست.

مهریار کرمی افزود: دراین بازدید ها چالش های موجود در فرآیند آموزش مجازی، فضاهای آموزشی و نیروی انسانی مورد بررسی قرار می گیرند.

وی خاطرنشان کرد: ازکلاس های معلمان مدارس که درحال تدریس به صورت مجازی هستند بازدید شده و نقاط قوت و ضعف فرآیند تدریس از سوی کارشناسان مجرب مورد بررسی قرارمی گیرد.

وی ادامه داد: با توجه به استمرارشیوع ویروس منحوس کرونا و پیگیری آموزش دانش آموزان از طریق شبکه اجتماعی شاد و به صورت مجازی، لزوم توجه به سنجش و ارزیابی مستمراین موضوع از اهمیت بالایی برخورداراست.

استان البرز ۵۰۰ هزاردانش آموز و ۲۴ هزار فرهنگی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =