نخستین بیمارستان شهرستان قدس در آستانه بهره‌برداری

تهران- ایرنا- احداث ساختمان بیمارستان شهید سردار «حاج قاسم سلیمانی» چندی پیش و پس از حدود پنج سال در شهرستان قدس به پایان رسید و این مرکز درمانی دولتی به زودی با اتمام مرحله تجهیز و نصب دستگاه‌های پزشکی به بهره‌برداری می‌رسد.

کلنگ احداث بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی سردار سلیمانی در خرداد سال ۱۳۹۴ و با 75 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده به زمین زده شد و براساس برنامه‌ریزی‌ها مقرر شده بود تا عملیات اجرایی آن در سه مرحله انجام شود.

ساختمان این بیمارستان تا سال ۱۳۹۵ به پیشرفت فیزیکی کمتر از هشت درصدی رسید و در سال 1397 با توجه به شرایط  موجود و زمانبر بودن ساخت آن، ادامه عملیات اجرایی با ایجاد شرکت مادر تخصصی از سوی راه و شهرسازی به این شرکت واگذار شد.

اکنون با مرور پیشرفت فیزیکی این مرکز درمانی در می‌یابیم که ظرف مدت ۲ سال عملیات ساخت و ساز بیمارستان شهرستان قدس با بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه به اتمام رسیده است و مردم شهرستان به ویژه در این ایام، بهره‌برداری از آن را انتظار می‌کشند.

تجهیز بیمارستان از بهمن سال گذشته آغاز شد

فرماندار شهرستان قدس می‌گوید: احداث نخستین ساختمان بیمارستان دولتی این شهرستان به پایان رسیده و از بهمن سال گذشته تجهیزات آن در حال خرید و نصب است

لیلا واثقی دلیل تاخیر در تجهیز این بیمارستان را مشکلات ارزی و شیوع ویروس کرونا عنوان می‌کند و  ادامه می‌دهد: اکنون دستگاه‌ها و تجهیزات پزشکی بیمارستان اتاق به اتاق نصب، تست و از لحاظ کیفیت بررسی می‌شود تا در موقع استفاده برای بیماران مشکلی پیش نیاد.

وی اضافه کرد: این بیمارستان دارای چهار طبقه و ۱۶۰ تختخواب است و مقرر شده از تمامی تخصص‌ها در این بیمارستان وجود داشته باشد تا بیمارسان‌های شهرستان‌های اطراف نیز بتوانند از خدمات آن بهره‌مند شوند.

به گفته «واثقی» به جز این بیمارستان، یک بیمارستان ۴۰ تختخوابی که بیشتر در بخش عمومی و اورژانس زیر نظر سازمان تامین اجتماعی فعال است، در این شهرستان وجود دارد.

افتتاح بیمارستان شهر قدس تا پایان آذرماه 

استاندار تهران نیز در جلسه اخیرش با شهرداران استان از افتتاح بیمارستان شهر قدس تا پایان آذر سال‌ جاری خبر داد و افزود: تلاش دولت معطوف به رفع کمبودهای بهداشتی و درمانی است و از این‌رو افتتاح بیمارستان‌ها در غرب استان تهران می‌تواند به تحقق آرزوی دیرینه مردم کمک کند.

انوشیروان محسنی بندپی بیان کرد: با افتتاح پروژه‌های موثر، سطح رضایتمندی مردم افزایش پیدا می‌کند و اهتمام مدیران نیز باید به این مسئله باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز اخیرا گفته است که با توجه به پیگیری‌های مستمر فرماندار قدس، بیمارستان این شهرستان در بین سه بیمارستان قدس، ملارد و شهریار اولین بیمارستان افتتاحی خواهد بود.

 به گزارش ایرنا قدس یکی از شهرستان‌های استان تهران است و در غرب شهر تهران و همسایگی استان البرز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =