ارومیه حائز بیشترین بارش طی سال آبی جاری در آذربایجان‌غربی شد

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای سال آبی جاری (اول مهر تاکنون)، ارومیه با ثبت ۵۱.۵ میلیمتر، بیشترین بارش را در استان به خود اختصاص داده است.

اتابک جعفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از ارومیه نیز سلماس، اشنویه، پیرانشهر و سردشت به ترتیب با ۴۶، ۳۹، ۳۶ و ۳۲ میلیمتر بیشترین بارش را از ابتدای سال آبی جاری به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: در این مدت کمترین بارش ها هم مربوط به شهرستان های تکاب، شاهین دژ، پلدشت و مهاباد بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی ادامه داد: از ابتدای سال آبی جاری تا ۱۳ آبان، بارش مناسبی را در استان شاهد نبودیم ولی با ورود سامانه بارشی در روزهای سیزدهم تا شانزدهم آبان ماه جاری در همه ۲۷ ایستگاه باران سنجی، بارش مناسب گزارش شد.

جعفری گفت: روز شانزدهم آبان، با بارش متوسط ۱۱.۶ میلیمتر در استان، پربارش ترین روز سال آبی جاری تاکنون بود که بسیاری از آمارهای منفی این بخش را جبران کرد.

وی افزود: در این چهار روز، بیشترین میزان بارش از ایستگاه های باران سنجی سرو ارومیه، باراندوز ارومیه و پیرانشهر به ترتیب با ۷۲، ۶۳ و ۳۸ میلیمتر ثبت شد.

به گزارش ایرنا، آذربایجان غربی از جمله استان های با بارش مناسب در کشور است به طوری که طی سال آبی ۹۷ -۹۸ بیش از ۵۲۰ میلیمتر و در سال آبی گذشته افزون بر ۴۱۰ میلیمتر بارش در استان به ثبت رسید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =