موافقت اصولی چهار اقامتگاه بوم گردی در تهران صادر شد

تهران- ایرنا- معاون سرمایه گذاری اداره کل گردشگری و میراث فرهنگی تهران اعلام کرد که در دوازدهمین جلسه کمیته فنی برآیند صدور موافقت اصولی تاسیسات گردشگری در سالجاری، با تاسیس چهار اقامتگاه بوم گردی موافقت شد.

به گزارش روز یکشنبه اداره کل میراث فرهنگی تهران،  جلال عباسی با بیان اینکه موافقت اصولی صادر شده برای ساخت سه اقامتگاه بوم گردی در فیروزکوه و یک اقامتگاه بوم گردی درشمیرانات است افزود:حمایت از توسعه زیرساخت های گردشگری در مناطق روستایی به ویژه در بخش مراکز بوم گردی از الویت های اداره کل میراث فرهنگی تهران است.

وی افزود: با ساخت و تکمیل این مراکز بوم گردی تا پایان سال ۱۴۰۰ برای تعداد ۳۰ نفر به صورت مستقیم در مناطق روستایی شغل ایجاد می شود.

معاون سرمایه گذاری اداره کل تهران خاطر نشان کرد: توسعه اقامتگاه های بوم گردی که با ایجاد اشتغال پایدار موجب حفظ هویت بافت تاریخی مناطق روستایی در تهران می شود ضمن رعایت قوانین و مقررات ناظر تسهیل و با سرعت بیشتری انجام پذیرد.

براین اساس یکی از برنامه های مهم وزارت میراث فرهنگی ایجاد اقامتگاه های بوم گردی و توسعه گردشگری روستایی است که هم اینک در استان تهران با اجرای این طرح موافقت اصولی حدود ۲۰ اقامت گاه بوم گردی صادر شده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =