مشکل مالی ۲۰ کارگاه‌ تولیدی گالیکش با ۲۲ میلیارد ریال رفع می‌شود

گنبدکاووس - ایرنا - توجه به واحدهای تولیدی کوچک و گره‌گشایی از مشکلات مالی آنها به منظور رونق تولید، ایجاد درآمد و اشتغال از جمله راهبردهای اقتصادی دولت است که در همین راستا امسال برای نخستین بار، ۲۲ میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید به ۲۰ کارگاه تولیدی شهرستان گالیکش پرداخت می‌شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گالیکش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تسهیلات پیش بینی شده که در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گلستان نیز تصویب شده است، در قالب سرمایه در گردش، بازسازی و نوسازی تجهیزات طی سه مرحله به واحدهای متقاضی این شهرستان پرداخت می‌شود.

حسن رزاقی افزود: پرونده واحدهای متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید طی هفته گذشته به بانک‌های عامل در گالیکش ارسال شده و تا الان یکی از کارگاه‌ها موفق به دریافت یک میلیارد ریال تسهیلات شده است.

وی با بیان اینکه حمایت از کارگاه‌های تولیدی کوچک که سرمایه اندکی نیاز دارند، می‌تواند به اشتغالزایی بیشتر کمک کند، اضافه کرد: هم اکنون حدود ۳۰ نفر در این کارگاه‌های تولیدی مشغول به‌کار هستند که با دریافت تسهیلات و توسعه فعالیت، میزان اشتغال فعلی آنها افزایش می‌یابد.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گالیکش ادامه داد: عمده فعالیت این کارگاه‌های تولیدی در بخش مبل ‌سازی، نجاری، ادوات کشاورزی، ساخت تیرچه بلوک، خیاطی و نانوایی است.

رزاقی با اشاره به حمایت دولت از خسارت دیدگان کرونا در گالیکش نیز گفت: ۲۰۰ واحد صنفی این شهرستان برای دریافت تسهیلات این بخش ثبت نام کردند که تا الان بیش از ۲۳ میلیارد ریال تسهیلات به آنها پرداخت شده است.

وی همچنین از شناسایی ۷۵ واحد صنفی متخلف در گالیکش و جریمه سه میلیارد و ۶۰۵ میلیون و ۱۷۷ هزار ریالی آنها درسال جاری خبر داد و افزود: درج نکردن قیمت، گران فروشی، رعایت نکردن دستورالعمل‌های صنفی و احتکار و قاچاق از مهمترین تخلف‌های این واحدها بوده است.

هم اکنون ۲ هزار و ۷۵۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب در شهرستان ۶۴ هزار نفری گالیکش فعالیت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =