دادستانی خلخال با بی‌توجهی به پروتکل‌های پیشگیری از کرونا برخورد جدی می‌کند

اردبیل _ ایرنا _ دادستان عمومی و انقلاب خلخال گفت: هرگونه بی‌توجهی و یا کم‌توجهی به رعایت موارد پیشگیرانه و پروتکل‌های مقابله با کرونا از سوی اقشار مختلف جامعه تهدید علیه سلامت عمومی مردم محسوب شده و با افراد بی‌تفاوت به این موضوع برابر با مقررات برخورد خواهد شد.

آرش جعفری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ادامه وضعیت فعلی کرونا در این شهرستان و فراتر رفتن آن از وضعیت قرمز نگران‌کننده بوده و در صورت ادامه این روند بروز بحران بیماری کرونا دور از انتظار نیست.

وی گفت: برغم تذکر جدی به آحاد مختلف جامعه بویژه بازاریان ، صاحبان مشاغل مختلف عمومی و همه افراد حقیقی و حقوقی برای رعایت موارد پیشگیرانه اعلامی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ، هیچ یک از مصوبات ستاد قرارگاه زیستی این شهرستان برای افزایش محدودیت‌های اجتماعی کنترل کننده کرونا در خلخال اجرا نشده و اقدام موثری هم از سوی نهادهای مجری دستورالعمل‌های ستاد کرونا و برخورد با متخلفان مشاهده نمی‌شود.

وی اظهارداشت: محدودیت‌های جدید اعمال شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص برخی مشاغل خطرساز همچون توقف فعالیت صنوف اعلام شده در خلخال عملی و اجرایی نشده و این کار به افزایش شدت انتقال بیماری دامن می‌زند.

دادستان خلخال با بیان اینکه افزایش شمار مبتلایان به کرونا و فوتی‌های ناشی از ابتلا به این ویروس مهلک در خلخال سیر صعودی گرفته، گفت: برای قطع زنجیره بیماری و کنترل آن اجرای بند به بند مصوبات شهرستانی ستاد قرارگاه زیستی ضرورت دارد.

او افزود: اجازه سودجویی و فرصت‌طلبی را به افرادی که به بهانه شیوع کرونا سلامت مردم را در معرض خطر قرار می‌دهند، نخواهیم داد و دادستانی در صورت نیاز و تشخیص هرگونه اقدام و عملی که منجر به تشدید بیماری کرونا شود وارد عمل شده و با متخلفان برخورد خواهد کرد.

جعفری با بیان اینکه وضعیت جامعه از لحاظ رعایت موارد بهداشتی مقابله با کرونا غیرقابل قبول است ، گفت: به ناظرین و مجریان مصوبات قرارگاه زیستی نیز تذکر داده می‌شود که به وظایف خود بدرستی عمل کرده و اقدام لازم را در خصوص برخورد با هر فردی که به قانونی تکمین نمی کند انجام دهند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =