استاندار تهران: اقدامات پیشگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز تقویت شود

تهران- ایرنا- استاندار تهران با اشاره به لزوم تقویت اقدامات پیشگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز توسط شهرداری‌های استان، بر ضرورت سرعت بخشیدن به تکمیل پروژه‌های عمرانی تاکید کرد.

انوشیروان محسنی بندپی روز یکشنبه در نشست فصلی شهرداران استان تهران که از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، افزود: با شیوع کرونا درآمد شهرداری‌ها با چالش مواجه شد و شرایط را برای ایجاد پروژه‌های زیرساختی دشوار کرد اما برخی شهرداران با تلاش و عزم راسخ منابع مالی بیشتری به دست آوردند.

وی اضافه کرد: رعایت ضوابط قانونی و تشدید نظارت جهت کنترل و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز ضروری است و از این‌رو نظارت بر جلوگیری از چنین ساخت و سازهایی تشدید می‌شود که این موضوع در استان تهران به سبب شرایط خاص آن حائز اهمیت بسیار است و در این راستا باید اقدامات پیشگیرانه تقویت شود.

استاندار تهران تصریح کرد: رئیس قوه قضاییه به عنوان نمونه و به منظور تلاش جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز جلسه ویژه‌ای در لوسان برگزار کرد که همگی حکایت از عزم راسخ جهت مقابله با ساخت و سازها غیرمجاز دارد.

محسنی بندپی بیان کرد: در افتتاح پروژه‌های مربوط به دهه فجر، پروژه‌های باکیفیت و در شان این ایام باید مدنظر باشد؛ همچنین سرعت بخشیدن به اتمام پروژه‌ها در اولویت قرار گیرد؛ در همین راستا تکمیل و افتتاح بیمارستان شهر قدس، شهریار و ملارد در دستور کار قرار گیرد.

وی همچنین با اشاره به لزوم تلاش شهرداران جهت پاسخگویی مطلوب به مطالبه‌های مردم، از افتتاح بیمارستان شهر قدس تا پایان آذرماه خبر داد و افزود: هر چند استان تهران از امکانات کافی در ارائه خدمات بهداشتی برخوردار نیست  اما تلاش دولت معطوف رفع این کمبودهاست و از این‌رو افتتاح بیمارستان‌ها در غرب استان تهران می‌تواند به تحقق آرزوی دیرینه مردم کمک کند.

وی ضمن تاکید بر اینکه با افتتاح پروژه‌های موثر، سطح رضایتمندی مردم افزایش پیدا می‌کند، تصریح کرد: باید اهتمام مدیران نیز به این مسئله باشد و در این راستا مترو اسلامشهر به عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های حوزه حمل و نقل در حال اجراست که استانداری نیز کمک لازم برای تسریع در تکمیل این پروژه را انجام می‌دهد.

نظارت بر ساخت‌وسازهای غیرمجاز تشدید می‌شود

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران نیز در این جلسه با اشاره به ضرورت اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی، گفت: نظارت بر ساخت‌وسازهای غیرمجاز تشدید می‌شود.

عبدالرضا چراغعلی اظهار داشت: اولویت شهرداران تکمیل پروژه‌ها نیمه‌تمام باشد به ویژه اینکه این پروژه‌ها تا دهه فجر به نتیجه برسد.
 
وی ادامه داد: اقدامات امیدبخش در سطح استان تهران تدوین شده تا تاثیرگذاری زیادی برای مردم شهرها و روستاهای استان داشته باشد و با توجه به حساسیت موضوع، هر دو هفته یک بار این جلسات به صورت ویدئوکنفرانس برگزار می‌شود.
 
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران بیان کرد: بودجه‌نویسی در شهرداری‌ها با توجه به شرایط کشور مورد توجه قرار بگیرد و روند تحقق بودجه‌هایی که به نتیجه رسیده نیز اعلام شود.

«چراغعلی» سپس با اشاره به لزوم اهتمام شهرداران جهت مقابله با ساخت وسازهای غیرمجاز، تصریح کرد: شهردارانی که تجربه‌های موفق در به‌کارگیری روش‌های نوین جهت کنترل ساخت و سازهای غیرمجاز دارند، آن را ارائه دهند تا الگویی برای سایر شهرداری‌ها باشد.

 وی همچنین گفت: شهرداران یک پروژه در محدوده شهر که شاخص‌های مهندسی در آن اجرا شده است را ارائه می‌دهند تا ضمن قدردانی از عوامل اجرایی به عنوان الگو معرفی شود.
 به گزارش ایرنا نشست فصلی شهرداران استان تهران به ریاست «انوشیروان محسنی بندپی» استاندار تهران در محل استانداری برگزار شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =