آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در البرز جدی گرفته شود

کرج - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز بر انجام اقدامات پیشگیرانه برای مقابله جدی با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در این استان تاکید کرد.

نورمحمد فردی روز یکشنبه در نشست ستاد مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان البرز افزود: در شرایطی که بیماری کرونا بر کشور حاکم است، اقدامات پیشگرانه برای مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ضروری است.

وی ادامه داد: با توجه به قرار گرفتن در فصول سرد سال و نمایان شدن هرچه بیشتر این بیماری باید دستگاه های اجرایی با تعامل،  پیش از آلوده شدن استان البرز اقدامات موثری را در راس برنامه های خود قرار دهند.

فردی گفت: براساس گزارش ها تاکنون ۲۳ کشور به این ویروس آلوده شده اند که باید مراقبت بیشتری در این زمینه صورت گیرد تا کشور، آلوده به این ویروس خطرناک که به مراتب خطرناک تر از ویروس کروناست، نشود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز با اشاره به رتبه سوم کشوری استان البرز در تولید مرغ گوشتی و تخم گذار خاطرنشان کرد:  اکنون در سطح استان البرز ۱۵۴ واحد تولید مرغ گوشتی، ۱۱۴ واحد مرغ تخم گذار فعالیت می کنند که حدود ۹۰ هزار تن، تولید دارند که از این میزان ۳۰ هزار تن در استان البرز مصرف و مابقی صادر می شود.
فردی بیان داشت: در سال ۹۶ به واسطه آلودگی واحدهای تولیدی مرغ گوشتی و تخم گذار استان البرز به ویروس آنفلوآنزای مرغی، ۶۸ میلیارد تومان خسارت وارد شد که باید امسال تمهیدات لازم به منظور کنترل و مقابله با آن بیش از پیش مورد توجه مسوولان قرار گیرد.
برگزاری دوره های آموزشی، اطلاع رسانی آموزشی به مردم، استفاده از بیمه به منظور جبران خسارت های احتمالی، گزارش به موقع تلفات و بیماری بخشی از توصیه ها در این نشست بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها