یک هزار و ۲۰۰ باشگاه بدنسازی در خوزستان تعطیل شده‌اند

اهواز – ایرنا – رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام خوزستان با اشاره به تعطیلی یک هزار و ۲۰۰ باشگاه بدنسازی در این استان، گفت: بسیاری از ورزشکاران به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی تمرینات خود را در خانه انجام می‌دهند.

اردوان قاسمی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه تعطیلی گسترده ای بر فضای ورزش کشور حاکم است، بیان کرد: :از مجموع یک هزار و ۲۰۰ باشگاه بدنسازی در خوزستان، حدود ۷۰۰ باشگاه در اهواز فعال بوده و بقیه در شهرستان‌های استان فعالیت می‌کنند.

وی با بیان اینکه از تعطیلی آنها بسیار ناراحت هستیم ولی چاره‌ای نداریم افزود: تابع تصمیمات ستاد ملی پیشگیری با ویروس کرونا هستیم. 

قاسمی، برگزاری هرگونه مسابقات از جمله مچاندازی، پرورش اندام کلاسیک، بدنسازی و قوی‌ترین مردان و ... را منوط به مهار کرونا در جامعه دانست و افزود:برنامه‌هایی از جمله میزبانی مسابقات کشوری را در دستور کار داریم که شیوع کرونا ما را محدود کرده است.

رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام خوزستان با اشاره به اینکه برخی از قهرمانان آسیایی و جهانی بدنسازی و پرورش اندام کشور، خوزستانی هستند، گفت: صادق احمدی، سجاد حیدری چگنی، احمدرضا عبدالهی و مسلم صحتی ورزشکاران خوزستان مدال های آسیایی و جهانی برای کشورمان کسب کرده‌اند.

وی ادامه داد: باشگاه داران شرایط خوبی ندارند و تعطیلی بیش از اندازه به آنها ضرر زده است. از وضعیت باشگاه داران مطلع هستیم و می‌دانیم در این مدت خسارت بسیاری دیده‌اند، اما شیوع کرونا در خوزستان زیاد است و باید به دقت مسایل ایمنی و بهداشتی رعایت شود.

به گزارش ایرنا باشگاه ها و استخرهای خوزستان مدت‌هاست که فعالیت نکرده اند و برخی از باشگاه‌های بدنسازی به دلیل نداشتن فعالیت به مدت طولانی، توان لازم برای ادامه فعالیت را ندارند و برخی متولیان آنها در حال فروش لوازم باشگاه‌های خود هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =