۵۰ هزار مترمربع از اراضی بستر رودخانه دز رفع تصرف شد

دزفول- ایرنا- مدیر امور آب شمالغرب خوزستان گفت: ۵۰ هزار مترمربع از اراضی واقع در بستر رودخانه دز توسط امور آب شمالغرب خوزستان رفع تصرف شد.

کیسان روئینیان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با تلاش و پیگیری گروه گشت و بازرسی و اخذ اخذ حکم توسط واحد حقوقی امور آب شمال غرب خوزستان و مساعدت دادستان شهرستان دزفول، ساخت و ساز غیرقانونی در بستر رودخانه دز، شناسایی، تخریب و مساحتی حدود ۵۰ هزار مترمربع از بستر این رودخانه رفع تصرف شد.
وی با بیان اینکه حراست از حریم رودخانه‌ها و رفع تصرف مستحدثات غیرمجاز همواره در دستور کار امور آب شمالغرب خوزستان قرار دارد، گفت: این سازه‌ها شامل زیرسازی و دیوارکشی در بستر رودخانه در محدوده روستای شوهان از توابع شهرستان دزفول بودند.
مدیر آمور آب شمالغرب خوزستان اظهارداشت: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه‌ها معامله ملکی انجام می‌دهند حتما باید پیش از انجام معامله، استعلام لازم را از امور آب مربوطه اخذ کنند تا در آینده متضرر نشوند.

وی افزود: امور آب شمالغرب خوزستان در جایگاه حاکمیتی خود بدون هیچ اغماضی با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را خواهد داشت. 

روئینیان درخصوص پلمب چاه‌های غیرمجاز نیز گفت: از ابتدای امسال تاکنون، ۱۳ حلقه چاه غیرمجاز در شهرستان دزفول پلمب شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =