۸۵ درصد آزمایشهای کرونا در غرب خراسان رضوی مثبت است

سبزوار- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: بیش از ۸۵ درصد آزمایشهای روزانه کرونا در حوزه این دانشگاه شامل شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد مثبت است.

دکتر علیرضا مسلم روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در موج قبلی شیوع کرونا روزانه حدود ۴۵ نمونه‌گیری در این دانشگاه انجام می‌شد اما این تعداد اکنون به ۱۵۰ مورد رسیده است که نتیجه آزمایش ۸۵ درصد نمونه‌ها طی آبان ‌ماه مثبت اعلام شده است.
وی ادامه داد: وضعیت شیوع کرونا در شهرستان سبزوار بحرانی و حاد  است و با توجه به افزایش میزان مبتلایان هم اینک شهرستان‌های سبزوار و ششتمد در وضعیت سیاه کرونایی قرار دارند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت گفت: روز گذشته ۱۶۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا در سبزوار و شهرستان‌های تابعه شناسایی شدند و با فوت ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا شمار جانباختگان این بیماری در غرب خراسان رضوی به ۳۰۸ تن رسید.
مسلم با بیان این که هم اینک ۲۲۱ بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در مرکز آموزشی - درمانی واسعی سبزوار بستری هستند افزود: تا زمانی که مردم بیماری کرونا را جدی نگیرند هر چه امکانات و تجهیزات درمانی را بیشتر کنیم باز هم جوابگو نخواهد بود.
بیمارستان واسعی سبزوار به طور ویژه برای پذیرش بیماران مشکوک به کرونا در نظر گرفته شده است.
دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با ۶ بیمارستان تخصصی، ۸۵۰ تخت مصوب، ۲۸ مرکز بهداشتی، درمانی و ۵۵ داروخانه دولتی و خصوصی با ۸۰ داروساز به ۶۰۰ هزار نفر جمعیت شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کند.   
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =