خیران سلامت همدان ۶ پایگاه اورژانس می‌سازند

همدان- ایرنا- مدیر اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: خیران سلامت با همکاری خیران فعال در امر راه و شهرسازی پنج پایگاه اورژانس جاده‌ای و یک پایگاه شهری در این استان احداث می‌کنند.

حبیب الله معصومی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: یک پایگاه شهری به نام امام سجاد(ع) در شهر همدان و پنج پایگاه جاده ای واقع در عبدالرحیم همدان، همه کسی بهار، گیان نهاوند، وردآورد تویسرکان و قهورد سفلی کبودراهنگ احداث می شود.

وی با بیان اینکه ساخت هر پایگاه ۵۰۰ میلیون تومان هزینه می‌خواهد افزود: هم اینک در محل‌های یاد شده پایگاه امدادی وجود دارد اما وضعیت این ساختمان‌ها مناسب نبوده یا تیم های اورژانس در داخل پایگاه امدادی مستقر هستند.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: هم اینک استان همدان دارای ۶۶ پایگاه شهری و جاده ای اورژانس است و ۱۰۰ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس اتاق عمل به همراه یک بالگرد به مصدومان خدمات ارائه می‌دهد.

معصومی بیان کرد: خیران سلامت همچنین در سال‌های گذشته با اهدای زمین و کمک نقدی دانشگاه علوم پزشکی را در احداث طرح های بهداشت و درمان یاری کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: به عنوان نمونه حدود نیمی از هزینه ساخت پد فرود بالگرد یک بیمارستان همدان که ۱۵۰ میلیون تومان برای احداث آن نیاز است توسط یک خانواده خیر تامین شد.

معصومی افزود: در عین حال ساخت پایگاه شهری اورژانس ملایر ۳۰۰ میلیون تومان هزینه داشت که ۱۰۰ میلیون تومان آن توسط یکی از خیران سلامت پرداخت شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha