بیشترین حضور داوطلبانه امدادگران مربوط به ایران است

خرم‌آباد - ایرنا - رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر گفت: بیشترین و بهترین حضور داوطلبانه امدادگران در زمان وقوع حوادث و بلایای طبیعی مربوط به ایران است.

به گزارش ایرنا محمد گل‌فشان روز یکشنبه در مراسم بهره برداری از ۲ زمین بازی پلدختر افزود: این همراهی و همدلی بسیار ارزشمند در سایه تعالیم دینی است که باید تداوم داشته باشد و حفظ شود.

وی اظهار داشت: جوانان، داوطلبان و امدادگران هیچ کشوری مانند ایران به هموطنان حادثه دیده کمک نمی کنند که این امر نشات گرفته از مکتب اسلام و تربیت دینی است .

وی تصریح کرد: در سیل ویرانگر پلدختر نیز قلب مردم سراسر کشور آزرده شد و همه با هماهنگی و احساس همدلی در این شهرستان حضور پیدا کردند تا در یاری سیل زدگان سهیم باشند.

رییس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر ادامه داد: مسوولان و مجموعه خدمتگذار شهرستان پلدختر نیز با یکدیگر همراه و همدل هستند که این امر زمینه توسعه، پیشرفت و انجام کارهای مهمتر را فراهم می کند.

گل‌فشان از راه‌اندازی خانه های هلال در مناطق مختلف پلدختر خبر داد و افزود: این اقدام در دستورکار امسال قرار دارد چراکه باید مردم را با آموزش و فراگیری نکات طلایی امداد و نجات، برای مقابله با بحران آماده کرد.

وی گفت: امروز ۲ زمین بازی در پلدختر با همکاری یونیسف و هلال احمر برای ایجاد فضای سرگرمی کودکان و نوجوانان بهره برداری شده است.

گفتنی است ۹ زمین بازی با مشارکت جمعیت هلال احمر و یونیسف (صندوق کودکان سازمان ملل متحد ) در لرستان احداث و امروز به طور همزمان بهره برداری شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها