۸۰۰طرح سرمایه‌گذاری در خوزستان برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شدند

اهواز-ایرنا- مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خوزستان گفت: ۸۰۰ طرح سرمایه‌گذاری و تولیدی در خوزستان از ابتدای امسال تاکنون برای دریافت تسهیلات، به بانک‌های این استان معرفی شدند.

رضا قیصی پور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تاکنون یکهزار و ۳۰۰ میلیارد ریال برای حمایت از طرح‌های سرمایه گذاری در خوزستان از سوی بانک‌ها پرداخت شده است.

وی گفت: از دیگر کارهایی که برای حمایت و کمک به واحدهای تولیدی انجام گرفته کاهش بهره بانکی با موافقت بانک ملی بوده است.

مدیرکل جذب وحمایت از سرمایه‌گذاری استانداری خوزستان ادامه داد: از سوی استانداری خوزستان ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار به بانک ملی پرداخت شد تا سود ۱۸ درصدی تسهیلات به واحدهای تولیدی، به ۱۱ درصد کاهش یابد.

قیصی پور با اشاره به لزوم سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و پتروشیمی خوزستان به عنوان ظرفیت‌های استان افزود: از سوی مشاوران در این ۲ بخش ۱۵۰ طرح سرمایه‌گذاری معرفی شده که به دنبال جذب سرمایه گذار در این طرحها، برای رونق هر چه بیشتر در این بخش در خوزستان هستیم.

وی با اشاره به چند طرح بزرگ در دست اجرا در خوزستان بیان کرد: ساخت یک مرکز تخصصی سرطان در اهواز و ساخت هتل در اهواز و طرح آبگیر و تصفیه خانه دزفول از جمله این طرح‌ها هستند.

قیصی پور ادامه داد: یکی از مشکلات خوزستان در بخش گردشگری کمبود هتل به همین دلیل طرح ساخت هتل در اهواز را در دست اجرا داریم که برای این بخش ۴۵۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =