ظرفیت بخش مراقبت ویژه کرونای بیمارستان طالقانی آبادان تکمیل شد

آبادان - ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:ظرفیت بیمارستان طالقانی آبادان به عنوان بیمارستان مرکزی بیماران کووید ۱۹ در جنوب غرب خوزستان تکمیل شده و تعداد بیماران بستری بیشتر از بیماران ترخیصی است.

شکراله سلمان‌زاده روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تخت‌های بخش مراقبت ویژه بیمارستان طالقانی آبادان تکمیل شده است و  بیماران کووید ۱۹ نیازمند به بخش مراقبت‌ ویژه به بیمارستان امام خمینی(نفت) آبادان، به عنوان بیمارستان معین دانشکده علوم پزشکی آبادان اعزام و بستری می‌شوند.

وی به بستری بودن ۱۵۳ بیمار کرونایی در بیمارستان طالقانی آبادان و ۳۲ بیمار در بخش مراقبت‌ ویژه اشاره کرد و افزود: بیمارستان تامین اجتماعی آبادان به عنوان بیمارستان معین کرونا در جنوب غرب خوزستان و  بیمارستان‌های ولیعصر(عج) خرمشهر و شهید معرفی‌زاده شادگان برای بستری بیماران کرونایی آماده شدند که در صورت نیاز آماده پذیرش بیماران خواهند بود.

سلمان‌زاده با درخواست از شهروندان برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی گفت: برای کنترل ویروس کرونا نیاز به یک همراهی عمومی است.

رییس دانشکده علوم پزشکی آبادان به درپیش بودن نخستین بارش پاییزی و وارونگی هوا در منطقه اشاره کرد و اضافه کرد: مادران باردار ، سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای پس از نخستین بارش و در مواقع وارونگی هوا از منزل خارج نشوند و در هنگام خروج از منزل حتما از ماسک استفاده کنند.

بیمارستان طالقانی آبادان که در هشت سال دفاع مقدس نقش مهمی در درمان مجروحان داشت امروز به خط مقدم جنگ با ویروس کرونا در جنوب غرب خوزستان تبدیل شده است.کادر درمانی این بیمارستان شبانه روز به صورت خالصانه به بیماران کرونایی شهرستان‌های آبادان، خرمشهر و شادگان خدمات درمانی ارایه می‌کنند.

۶۰۷ هزار نفر از خدمات ۳۰مرکز شهری، ۱۸مرکز روستایی، ۱۳۲ خانه بهداشت و ۱۲ پایگاه سلامت در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان بهره‌مند هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =