ثبت‌نام مجدد برای انتخابات فدراسیون شطرنج انجام نمی‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج گفت:‌ تبعیت از دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش تنها دلیل تعویق مجمع انتخاباتی فدراسیون بود و قرار نیست ثبت نام مجدد از نامزدها انجام شود.

«محسن سمیع‌زاده» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تلاش وزارت ورزش برای برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون  شطرنج اظهار داشت: تمام شرایط برای برگزاری مجمع محیا بود و حتی سالن و هتل برای مهمانان رزرو کردیم اما طبق دستور ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش این مجمع به زمان دیگر موکول شد. اینکه برخی می‌گویند لغو آن به خاطر حواشی بوده است درست نیست بلکه خود این حرف‌ها یک نوع حاشیه‌سازی است. تا زمانی که ستاد پیشگیری از کرونا دستور صادر نکند امکان برگزاری انتخابات ریاست فدراسیون وجود ندارد. 

وی با اشاره به احتمال ثبت نام مجدد برای انتخابات فدراسیون افزود: چنین پیش فرضی مطرح نیست بلکه در آینده انتخابات با همین نفرات برگزار خواهد شد. البته اگر مدت زمان تعویق زیاد باشد ممکن است وزارت ورزش و جوانان تصمیم دیگر اتخاذ کند اما در حال حاظر هیچ تصمیمی برای ثبت نام مجدد گرفته نشده است. تعویق برگزاری مجمع انتخاباتی برای تمامی فدراسیون‌ها است و زمان برگزاری آن نیز مشخص نیست زیرا آمار کرونا در کشور روز به روز  افزایش پیدا می‌کند. 

حواشی برخی از نامزدهای انتخاباتی از دیگر موضوعات مورد نظر سمیع‌زاده بود. او در این زمینه گفت:‌ من کارمند وزارت ورزش و جوانان هستم و از هیچ کاندیدایی طرفداری نخواهم کرد اما اتفاقاتی که رخ داد در شان فدراسیون شطرنج نبود. شاید دل کندن از میز مدیریت برای برخی سخت باشد که این‌گونه به روش‌های مختلف چنگ زدند. این روزها بازار تهدید و افشاگری داغ شده و من نمی‌دانم در گذشته چه اتفاقاتی در فدراسیون رخ داده است بهتر است که نهادهای نظارتی وارد این قضیه شوند. رقابت سالم بخشی از انتخابات است و کری خوانی همواره وجود دارد اما نباید خطوط قرمز را رد کنیم.

سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج گفت: من از خانواده شطرنج نیستم و از طرف وزارت ورزش مامور به چند ماه خدمت در این فدراسیونم اما کسانی که منصافانه قضاوت می‌کنند باید بگویند عملکردم چگونه است آیا افزایش بیش از یک میلیارد بودجه سالانه فدراسیون دستاورد نیست. وزارت ورزش و جوانان به دنبال پیشرفت شطرنج است و مهدی علی‌نژاد از این رشته حمایت می کند. 

سمیع‌زاده در واکنش به برخی از منتقدان که اعلام کردند که فدراسیون به ستاد انتخاباتی تبدیل شده نیز افزود: متاسفانه برخی شرایط کنونی فدراسیون را با زمان پیش از کرونا مقایسه می‌کنند در حالی که شیوع و فراگیری این ویروس موجب به چالش کشیده شدن ورزش جهان شده است و نباید انتظار زیادی داشته باشیم. ما در چندین تورنمنت آنلاین شرکت کردیم و در المپیاد آسیایی نیز در بین چهار تیم برتر قرار گرفتیم. برگزاری جام مدافعان سلامت نیز از دیگر فعالیت‌های ما بود.  

چرا لیگ شطرنج برگزار نمی‌شود؟ این سوالی بود که سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج  اینگونه به آن پاسخ داد: از خرداد ماه رایزنی با باشگاه‌های شطرنج حاضر در لیگ برتر انجام دادیم اما تا کنون هیچ تیم اظهار آمادگی نکرده است. نمی توانیم شطرنج را با فوتبال و کشتی مقایسه کنیم. تا زمانی که تیمی نباشد لیگ برگزار نمی‌شود. البته ستاد ملی مبارزه با کرونا در ورزش روز به روز دستورالعمل‌های جدیدی اعلام می کند و فعلا مجوز برگزاری مسابقه حضوری نداریم. حتی فدراسیون جهانی شطرنج نیز برنامه‌های خود را به صورت ماهانه و مقطعی اعلام می‌کند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =