مشارکت ۲۸۵ بهبود یافته کرونا در پویش شکرانه سلامت همدان

همدان- ایرنا- مسوول واحد جذب اداره‌کل انتقال خون همدان اظهار داشت: از ابتدای همه‌گیری کرونا تاکنون ۲۸۵ تن با پیوستن به پویش «شکرانه سلامت» نسبت به اهدای پلاسما اقدام کردند.

فاطمه یادگاری روز یکشنبه در گفت گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: میزان اهدای پلاسما روزانه به ۶ واحد نیز رسیده بود و به طور میانگین روزانه سه واحد پلاسما اهدای می شد اما در حال حاضر این روند نزولی است.

مسوول واحد جذب اداره‌کل انتقال خون همدان افزود: با توجه به کاهش شمار اهدا کنندگان پلاسما از بیماران کرونایی که یک ماه از بهبودی آنها می گذرد از واجدان شرایط درخواست می شود به پویشی «شکرانه سلامت» بپیوندند.

یادگاری اضافه کرد: پیشتر با توجه به تبلیغات صورت گرفته از طریق رسانه‌ها شاهد افزایش استقبال بهبود یافتگان کرونا برای اهدای پلاسما بودیم اما از یک ماه گذشته تاکنون این روند کاهشی بوده بنابراین فراخوان های مرکز انتقال خون افزایش داشته است.

وی گفت: مردم این استان از ابتدای سالجاری تا پایان مهر ۱۹ هزار و ۹۳ واحد خون اهدا کردند که سهم زنان در اهدای خون ۵۸۷ واحد بوده است.

مسوول واحد جذب اداره‌کل انتقال خون همدان اظهار داشت: میزان اهدای خون در سالجاری با توجه به شیوع کرونا و نگرانی مردم از حضور در این مراکز، کاهش داشته است در حالیکه مراکز انتقال خون پیوسته ضدعفونی می شود.

یادگاری ادامه داد: به منظور پیشگیری از مواجهه با کمبود خون در استان، هماهنگی لازم بین انتقال خون و بیمارستان ها برقرار شده و در مقطعی از عمل های جراحی غیرضروری خودداری شد.

۳۴ هزار و ۲۷۶ نفر در استان همدان سال گذشته نسبت به اهدای خون اقدام کردند که ۸۱۳ نفر از این تعداد بانوان بودند.

سیما سادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تا ۱۷ آبان امسال ۶۷۳ هزار و ۲۵۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۴۲۳ نفر از بیماران مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا به ۳۷ هزار و ۸۳۲ نفر رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =