قرارگاه عملیاتی نظارتی مقابله با کرونا در استان بوشهر تشکیل می‌شود

بوشهر- ایرنا- استاندار بوشهر گفت: به منظور نظارت و بازرسی دقیق از وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی، قرارگاه عملیاتی، نظارتی و بازرسی مقابله با کرونا با همکاری فرمانداران و دانشگاه علوم پزشکی در این استان تشکیل می‌شود.

به گزارش ایرنا، عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا استان بوشهر افزود: همکاری و همراهی مردم این استان باعث شد تا وضعیت ابتلا و فوتی ناشی از شیوع کرونا در این استان سیاه نشود.

وی بیان کرد: با همکاری مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توان از بحران کرونا عبور کرد و در این ارتباط همکاری بیشتر مردم نیاز است و انتظار می‌رود فرمانداران با جدیت مصوبه‌های ستاد استانی کرونا را پی‌گیری و اجرا کنند.

استاندار بوشهر گفت: با توجه به تغییر شرایط آب و هوایی پیشنهاد ممنوعیت تردد به این استان از عصر چهارشنبه‌ها تا جمعه شب‌ها هر هفته به مدت یکماه به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین شهرداران موظف به حسن اجرای مصوبه ممنوعیت نصب چادر در سواحل استان بوشهر هستند.

گراوند تاکید کرد: با توجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد تعطیلی مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ بعد از ساعت ۱۸، این مصوبه در شهرهای بوشهر و برازجان عملیاتی شود.

وی بیان کرد: مصوبه تعطیلی حضوری مدرسه‌های استان که تا پایان این هفته برقرار بود در هفته آینده هم ادامه یابد.

استاندار بوشهر گفت: رستوران‌های بوشهر فقط مجاز به فعالیت به صورت بیرون بر هستند و تالارهای پذیرایی در استان هم از ۲۰ آبان ماه به مدت ۲ هفته دیگر تعطیل می‌شوند.

وی اظهار کرد: بانک‌ها موظف به ارائه خدمات غیرحضوری الکترونیکی به مشتریان هستند.

استاندار بوشهر همچنین بر ضرورت تعطیلی شهربازی‌ها و پارک‌های بادی در مناطق مختلف به مدت ۲ هفته از ۲۰ آبان ماه تاکید کرد.

گراوند گفت: گروه پیام‌آوران سلامت با مدیریت دفتر امور اجتماعی استانداری، همکاری جمعیت هلال احمر و سازمان‌های مردم نهاد به منظور تشویق مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی تشکیل شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =