۸۸ درصد دانش‌آموزان استان سمنان به برنامه شاد دسترسی دارند

سمنان- ایرنا- مدیرکل اموزش و پرورش استان سمنان گفت: ۱۰۳ هزار و ۴۶۴ دانش‌آموز استان، معادل ۸۸ درصد، از طریق شبکه اجتماعی "شاد" آموزش‌های درسی را دنبال می‌کنند.

محمد دستورانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، ابراز دشت: ۱۱۸ هزار و ۴۶۴ دانش‌آموزان در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در استان سمنان ثبت نام کردند که از این تعداد نزدیک به ۸۸ درصد دانش‌آموزان استان به برنامه شاد دسترسی دارند.

وی ادامه داد:  آموزش برای ۱۲ درصد باقیمانده دانش‌آموزان استان سمنان که به برنامه شاد دسترسی ندارند، از طریق تلویزیون و ارسال درس‌نامه پیگیری می‌شود.

وی بیان کرد: عوامل اصلی دسترسی نداشتن برخی دانش‌آموزان استان سمنان به شبکه اجتماعی دانش‌آموزان «شاد» نداشتن گوشی تلفن همراه هوشمند،  نبود دسترسی به اینترنت و اینترنت پرسرعت در برخی مناطق استان سمنان و احراز هویت نشدن دانش آموز در سامانه سناد و شاد است که این اشکال از طریق اداره کل و وزارت آموزش و پرورش در حال پیگیری است که از به شمار می‌رود.

دستورانی اضافه کرد: ۸۷۹ نفر از مدیران مدارس استان سمنان برابر با ۹۷.۲۳ درصد جمعیت مدیران مدرسه‌های استان سمنان به برنامه شاد دسترسی دارند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان خاطرنشان کرد: ۱۰ هزار و ۱۰۹ معلم در استان به برنامه شاد دسترسی دارند که این جمعیت ۹۲.۲۹ درصد جمعیت معلمان استان را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه مالکیت شبکه اجتماعی دانش‌آموزان «شاد» با وزارت آموزش و پرورش است اظهار داشت: سمنان جزو استان‌های برتر و شاخص در زمینه استقبال از  شبکه اجتماعی دانش‌آموزان «شاد»  است.

وی یادآور شد: با توجه به تمدید محدودیت‌های کرونایی در استان سمنان و برای حفظ سلامت همکاران و دانش آموزان، برنامه‌های آموزشی مدارس استان در هفته پیش رو تا روز جمعه بیست و سوم آبان، به طور کامل مجازی و غیرحضوری برگزار می‌شود و به منظور کیفیت‌بخشی به آموزش به صورت مجازی ضرورت دارد والدین، در کنار اولیای مدرسه، کمک کنند تا دانش‌آموزان برای کار در شبکه اجتماعی دانش‌آموزان «شاد»  تشویق شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان گفت: استودیوی تولید محتوای الکترونیکی برای دانش آموزان در اداره کل آموزش و پرورش استان سمنان  به منظور ارتقای کیفیت آموزش راه‌اندازی شده است و سرگروه‌های آموزشی می‌توانند از این فضا برای تولید محتوا استفاده کنند.

شبکه اجتماعی دانش‌آموزان «شاد» برنامه کاربردی ویژه تلفن همراه هوشمند است که برای آموزش دانش آموزان در ایام بحران کرونا و تعطیلی مدارس استفاده می شود که در آن سه فرآیند ورود برای دانش آموزان، معلمان و مدیران در نظر گرفته شده است.

براساس آخرین گزارش‌ها شهرستان های استان سمنان در وضعیت فوق بحرانی و قرمز قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha