مرکز پشتیبانی ناوگان هوایی کشور در البرز راه اندازی می شود

کرج - ایرنا - مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام استان البرز اعلام کرد که با توجه به ظرفیت های فرودگاه پیام در آینده نزدیک مرکز  پشتیبانی ناوگان هوایی کشور در این فرودگاه راه اندازی می شود.

نادر ثناگو مطلق روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران  افزود: اکنون بخش های خدمات ویژه از جمله مسافری، کارگو و آموزشی در منطقه در فرودگاه پیام فعال است که موجب شده تا امروز پیام به یک مجموعه منحصر به فرد تبدیل شود.

وی اضافه کرد: در کنار ارایه این خدمات با توجه به ظرفیت هایی که در پیام وجود دارد، به دنبال این هستیم تا با به راه انداختن مرکز تعمیر و نگهداری هواپیما و بالگرد یکی از نیازهای اساسی کشور به این بخش با توجه به وجود تحریم ها را مرتفع سازیم.

ثناگو مطلق گفت: به همین منظور با استفاده از ظرفیت های داخلی از جمله گروه تخصصی مپنا در آینده نزدیک پیام به بزرگ ترین مرکز تامین قطعات و تعمیرات هواپیماها تبدیل می شود.

وی ادامه داد: به روز رسانی پرنده هوایی، تقویت ناوگان هوایی کشور، ارائه خدمات تعمیر و نگهداری هواپیما و بالگرد از مهم ترین اهداف راه اندازی این مرکز است.

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام با بیان اینکه استفاده هر چه بیشتر از توان داخلی در شرایطی که مورد شدیدترین هجمه های داخلی و خارجی هستیم از مهم ترین برنامه های پیام در سال جهش تولید است عنوان کرد: هدف اصلی این است که با تکیه بر داشته های داخلی و استفاده از توان متخصصان بومی در این بخش که یکی از نیازهای امروز کشور است بتوانیم به یک خودکفایی برسیم.

هم اکنون بیش از ۷۰ واحد صنعتی و تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام مشغول به فعالیت هستند.

منطقه ویژه اقتصادی پیام در سال ۶۹ تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی ، حمل و نقل، توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات هلیکوپتری به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

منطقه اقتصادی و فرودگاهی پیام به عنوان بزرگترین  فرودگاه کارگو (پایانه بار هوایی) کشور شناخته می شود.

بخش مسافری این فرودگاه نیز هم اکنون  فعال است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =