هشتمین اجلاس بین‌المللی دکترین غدیر در مازندران آغاز به کار کرد

ساری - ایرنا - هشتمین اجلاس بین‌المللی دکترین جهانی دهه غدیر و دهکده جهانی معرفت و دومین همایش بین‌المللی غدیر با تاکید بر غدیر و حکمرانی شایسته صبح امروز یکشنبه با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در دانشگاه مازندران واقع در بابلسر آغاز به کار کرد.

به گزارش ایرنا ، با توجه به شرایط کرونایی جمعی از محققان و شخصیت های داخلی و بین المللی به صورت مجازی در این همایش حضور دارند.

آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، حجت الاسلام و المسلمین محمدباقر لایینی نماینده ولی فقیه در مازندران، حجت الاسلام محمود نظری رییس ستاد دهه غدیر کشور و آیت الله سلیمانی نماینده ولی فقیه در شهرستان کاشان از جمله سخنرانان این همایش هستند.

در این دوره از همایش بیش از ۳۰ مرکز دانشگاهی و حوزوی داخلی و خارجی مشارکت دارند که بیش از ١٠ مرکز علمی خارجی حامیان  علمی این همایش هستند.
تحلیل مفهومی - نظری در اندیشه غدیر ، ابعاد سطوح حکمرانی شایسته ، ملاک مصادیق حکمرانی شایسته ، غدیر و نظام های سیاسی جهان ، دکترین مهدویت و آسیب شناسی حکمرانی شایسته از محورهای این همایش اعلام شده است.

بر اساس اعلام مسئولان برگزاری همایش ، بیش از ٢٠٠ مقاله از  داخل کشور و کشورهای عراق ، لبنان، سوریه، ترکیه، آذربایجان، تاجیکستان ، افغانستان ، مالزی ، مصر و عربستان سعودی به دبیر خانه دکترین غدیر ارسال شده است که  پس از انجام داوری از بین این مقاله ها ٣٩ مقاله به عنوان سخنرانی و ٨١ مقاله در قالب پوستر مورد پذیرش قرار گرفت.
 مجموعه مقالات برگزیده سخنرانی نیز تحت عنوان غدیر و حکمرانی شایسته به چاپ رسید که امروز همزمان با این همایش از این مجموعه رونمایی می شود.

همایش بین المللی غدیر و حکمرانی شایسته ابتدا قرار بود اسفند ماه سال گذشته برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور از جمله استان مازندران به مهر ماه امسال موکول شده بود. با توجه به تداوم شرایط قرمز کرونایی در کشور ، برگزاری این همایش از حالت حضوری به دو وضعیت حضوری و مجازی تغییر یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها