پرداخت ۴۹۵ میلیارد ریال تسهیلات به صاحبان مشاغل متضرر از کرونا در سبزوار

سبزوار- ایرنا- معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری سبزوار گفت: ۴۹۵ میلیارد ریال تسهیلات حمایتی دولت ویژه صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا در این شهرستان پرداخت شده که منجر به اشتغال پنج هزار و ۴۵۳ نفر شده است.

حسین فیض آبادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این تسهیلات حمایتی، پس از پایش در دستگاه‌های اجرایی و دبیرخانه کارگروه اشتغال شهرستان سبزوار، در قالب سه هزار و ۷۷۵ پرونده پرداخت شده است.

وی اضافه کرد: پنج هزار و ۹۰۴ پرونده کسب و کار آسیب دیده از کرونا که هشت هزار و ۵۰۵ نفر را شامل می شود به ثبت رسیده است.
معاون توسعه و برنامه‌ریزی فرمانداری سبزوار گفت: بیشتر این تسهیلات به وسیله بانک‌های ملی، صادرات و پاسارگاد و در بخش‌های صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و فنی و حرفه‌ای پرداخت شده است.  
فیض آبادی افزود: رسته‌های شغلی توزیع غذاهای آماده و اغذیه فروشی‌ها، مراکز گردشگری، بخش‌های تولید و توزیع پوشاک، کیف و کفش، صنایع دستی، آجیل و خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه، باشگاه‌ها، آموزشگاه‌های هنری و واحدهای پرورش مرغ گوشتی در ردیف مشمولان دریافت تسهیلات متضرر از کرونا قرار دارند.
هم اکنون ۱۷ هزار واحد صنفی زیر نظر ۴۱ اتحادیه در شهرستان سبزوار فعالیت دارند.
مرکز شهرستان ۳۰۶ هزار نفری سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

طبق آخرین آمار سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۴۵۹ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۳۸ هزار و ۲۹۱ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha