حدود ۵ هزار هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت

شهرکرد- ایرنا- رییس اداره مرتع‌ اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: در طول چهار سال گذشته، چهار هزار و ۹۴۳ هکتار از اراضی ملی و مستثنیات استان برای کشت گیاهان دارویی اختصاص یافته است.

فرامرز مردانی روز یکشنبه در نشست ستاد باغبانی با محوریت کشت گیاهان دارویی افزود:در این سالها ۳۰ طرح گیاهان دارویی به افراد متقاضی واگذار شد که با قراردادهای منعقد شده، گیاهان دارویی مانند کلوس، باریجه، آنغوزه، آویشن و موسیر به صورت پراکنده در سطح استان کشت شده است.

وی با اشاره به برنامه ابلاغی از سوی سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور و اجرای طرح جهشی ٩ در ۹۹ با محوریت مدیریت و بهره‌برداری از مراتع در قالب طرح‌های مصوب مرتعداری با تکیه بر تولید گیاهان دارویی، گفت: امسال ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار کشت گیاهان دارویی در استان انجام می‌شود. 

مردانی اظهار داشت:در طرح‌های امسال کشت گونه‌های گیاهی باریجه، آنغوزه، کلوس، آویشن و موسیر در دستور کار قرار گرفته است.

رییس اداره مرتع‌ اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت:  توسعه کشت گیاهان دارویی در راستای اقتصادی کردن مراتع و بهبود معیشت بهره‌برداران و جوامع محلی نقش موثری دارد و از افراد متقاضی برای اجرای طرح کشت گیاهان دارویی حمایت می‌شود.

به گزارش ایرنا، در استان یک هزار و ۴۰۰ گونه گیاهی دارویی، صنعتی و خوراکی شناسایی شده است و پوشش گیاهی و اقتصادی کردن مراتع در راستای بهبود معیشت جوامع محلی از اهداف اجرای این طرح است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها