حدود ۵ هزار هکتار از اراضی چهارمحال و بختیاری به کشت گیاهان دارویی اختصاص یافت

شهرکرد- ایرنا- رییس اداره مرتع‌ اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت: در طول چهار سال گذشته، چهار هزار و ۹۴۳ هکتار از اراضی ملی و مستثنیات استان برای کشت گیاهان دارویی اختصاص یافته است.

فرامرز مردانی روز یکشنبه در نشست ستاد باغبانی با محوریت کشت گیاهان دارویی افزود:در این سالها ۳۰ طرح گیاهان دارویی به افراد متقاضی واگذار شد که با قراردادهای منعقد شده، گیاهان دارویی مانند کلوس، باریجه، آنغوزه، آویشن و موسیر به صورت پراکنده در سطح استان کشت شده است.

وی با اشاره به برنامه ابلاغی از سوی سازمان جنگل‌ها مراتع و آبخیزداری کشور و اجرای طرح جهشی ٩ در ۹۹ با محوریت مدیریت و بهره‌برداری از مراتع در قالب طرح‌های مصوب مرتعداری با تکیه بر تولید گیاهان دارویی، گفت: امسال ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار کشت گیاهان دارویی در استان انجام می‌شود. 

مردانی اظهار داشت:در طرح‌های امسال کشت گونه‌های گیاهی باریجه، آنغوزه، کلوس، آویشن و موسیر در دستور کار قرار گرفته است.

رییس اداره مرتع‌ اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری گفت:  توسعه کشت گیاهان دارویی در راستای اقتصادی کردن مراتع و بهبود معیشت بهره‌برداران و جوامع محلی نقش موثری دارد و از افراد متقاضی برای اجرای طرح کشت گیاهان دارویی حمایت می‌شود.

به گزارش ایرنا، در استان یک هزار و ۴۰۰ گونه گیاهی دارویی، صنعتی و خوراکی شناسایی شده است و پوشش گیاهی و اقتصادی کردن مراتع در راستای بهبود معیشت جوامع محلی از اهداف اجرای این طرح است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha