بیش از یک میلیارد ریال اقلام بهداشتی بین مدارس رازوجرگلان توزیع شد

بجنورد- ایرنا- مدیر آموزش و پرورش رازوجرگلان گفت: یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اقلام بهداشتی در بین مدارس این شهرستان مرزی برای خرید و تامین تجهیزات مورد نیاز مقابله با شیوع کرونا توزیع شده است.

عباس رضایی روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این سرانه در سه مرحله بین مدارس شهرستان توزیع شده است، افزود: این سرانه برای خرید ماسک، دستکش و ماده ضدعفونی هزینه شده است.

وی افزود: در روزهای آینده نیز برای مدارس شبانه روزی شهرستان بر مبنای تعداد دانش آموزان، تخصیص اعتبار لازم برای بهداشت و سلامت آنها انجام خواهد گرفت.

رضایی با اشاره به اینکه تمام مدارس موظف به اجرای پروتکل های بهداشتی هستند، اظهار داشت: مدیران مدارس باید علائم شبه کرونا در دانش آموزان را به اداره آموزش و پرورش گزارش کنند تا در رابطه با ادامه فعالیت آنها در آموزش حضوری تصمیم گیری شود.

وی با اشاره به برگزاری حضوری و غیرحضوری کلاس های درس در رازوجرگلان افزود: دلیل مجهز نشدن برخی مدارس به اینترنت نبود زیرساخت های لازم ارتباطی در آن مناطق است که بزودی این مدارس نیز  از طریق آنتن های " های وب" و فیبر نورری از شبکه ملی اطلاعات برخوردار خواهند شد.

۱۲ هزار دانش آموز در ۱۸۲ مدرسه شهرستان راز و جرگلان تحصیل می کنند.

خراسان شمالی دارای ۳۰۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان است که بیشتر این مساحت در شهرستان راز و جرگلان واقع است.

این شهرستان سه بخش و ۶ دهستان دارد و ۹۵ درصد جمعیت این منطقه روستایی هستند.

راز، مرکز شهرستان مرزی راز و جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری مرکز خراسان شمالی قرار دارد و بیشترین تمرکز جمعیتی قوم ترکمن این استان در راز و جرگلان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =