صاحبان مراسم عزا و عروسی در کامیاران بازداشت می‌شوند

سنندج - ایرنا - رییس ستاد مقابله با کرونا کامیاران گفت: طبق هماهنگی صورت گرفته با دادستانی این شهرستان کسانی که در این شرایط (وضعیت بحرانی کرونایی) اقدام به برگزاری مجالس عزا و عروسی کنند، با حکم قضایی بازداشت می‌شوند.

مسعود الماسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تصمیم با توجه به شیوع و اوج گیری مجدد ویروس کرونا و لزوم اقدامات جدی و قاطع جهت جلوگیری از گسترش تبعات منفی آن بر سلامت و بهداشت عمومی طبق دستور دادستانی به عنوان مدعی‌العموم اتخاذ شده است.

وی اضافه کرد: طبق این دستور مقرر است ماموران انتظامی شهرستان در هر موردی از برگزاری مراسم عمومی همچون عروسی،  عزاداری و جشن‌ که در آن تجمع افراد باشد بلافاصله به محل اعزام و نسبت به تعطیلی مراسم اقدام کنند.

رییس ستاد مقابله با کرونا کامیاران با اشاره به اینکه برای ماموران انتظامی شهرستان تفاوتی در منبع اطلاع برگزاری مراسم وجود نخواهد داشت، افزود: ماموران در ابتدا باید با توجیه و ارشاد مسوولان آن اقدام و در صورت عدم تمکین و استنکاف از باب جرم مشهود و تمرد نسبت به ماموران مراتب صورتجلسه و مستنکف دستگیر خواهد شد.

الماسی یادآور شد: همچنین ماموران موظف هستند پس از دستگیری برگزار کننده مراسم نسبت به متفرق کردن حاضران در مراسم نیز اقدام کنند.

وی تاکید کرد: روز گذشته نیز در جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا،  فعالیت‌ ناوگان تاکسیرانی درون شهری و دستفروشان در خیابان‌های منتهی به چهار راه مرکزی شهر به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا در این شهر تا اطلاع ثانوی ممنوع شد.

وی گفت: این تصمیمات تا اطلاع ثانوی پابرجاست و از سرگیری فعالیت‌های تاکسی‌ها و بازاریان منوط به تصمیمات گیری مجدد این ستاد است.

تعداد آمار مبتلایان شهرستان کامیاران با توجه به آزمایش های انجام شده از ابتدا تاکنون یک هزار و ۴۹۶ نفر، تعداد فوتی ها  ۷۹ نفر و بستری شدگان ۴۱ نفر است.

طبق صورتجلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، فعالیت دستگاه های اجرایی استان از روز چهارشنبه ۱۴ آبان به مدت ۱۰ روز با استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت نیروهای اداری به صورت دورکاری و حضور سایر کارکنان در محدوده زمانی ۷:۳۰ صبح لغایت ۱۲ ظهر خواهد بود.

دستگاه‌های خدمات رسان از این مصوبه مستثنی بوده و با استفاده از تمام نیروها ارائه خدمت می‌کنند اما بخش اداری این دستگاه‌ها می‌توانند با تشخیص مدیر مربوطه از دورکاری استفاده کنند.

طبق همین مصوبه مقرر گردید، در شهرستان های بانه، بیجار، سقز، سنندج، کامیاران و مریوان، فعالیت مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ از روز چهارشنبه ۱۴ آبان به مدت ۱۰ روز تا ۲۳ همین ماه محدودیت شدید اعمال شود و این محدودیت با نظر ستاد ملی یا استانی مدیریت کرونا، قابل تمدید است.

در خصوص فعالیت مراکز آموزشی به صورت مجازی یا حضوری، در مناطق روستایی شهرستان های مشمول محدویت، بعد از طرح در ستاد شهرستانی، به تشخیص فرماندار و رییس آموزش و پرورش شهرستان، تصمیم گیری لازم انجام خواهد شد.

هم اکنون ۶ شهرستان کردستان شامل سنندج، بیجار، بانه، کامیاران، مریوان و سقز در جمع ۸۹ شهرستان دارای وضعیت بحرانی از نظر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا قرار گرفته که در بین این مناطق وضعیت مریوان فوق بحرانی گزارش شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =

سرخط اخبار استان‌ها