نماینده مجلس: راهبرد مقاومت همچنان باید در دستور کار باشد

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: با توجه به تجارب سالهای اخیر و سیاست فشار حداکثری آمریکا علیه ایران، باید راهبرد مقاومت همچنان در دستور کار بخش های مختلف باشد.

«ابراهیم رضایی» در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا با اشاره به نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و نحوه مواجهه دولت آینده آمریکا با ایران اظهار داشت: تجربه نشان داده که دو حزب جمهوری خواه و دموکرات در نحوه تعامل و مواجهه با ایران سیاست یکنواختی داشته اند. هر چند هر کدام از این دو حزب از شیوه ها و ابزارهای مختلفی برای رسیدن به هدف خود استفاده می کردند.

عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه سیاست دو حزب جمهوری خواه و دمکرات در قبال ایران فقط در اجرای تاکتیک‌ها متفاوت است، تصریح کرد: فراموش نکنیم که بیشترین تحریم‌های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی ایران در زمان «باراک اوباما» که جو بایدن هم در تیم او حضور داشت،  اعمال شد.

نماینده مردم دشتستان در مجلس، کلید حل مشکلات کشور را در ادامه مقاومت مردم و مسوولان و تکیه بر توان مردم، متخصصان و مسوولان عنوان کرد و افزود: باید در قبال رفت و آمدهایی که در کاخ سفید رخ می‌دهد، ارکان مختلف کشور اعم از دستگاه های اجرایی و نظارتی راهبرد مقاومت را در پیش بگیرند و برای حل مشکلات مردم اقدام کنند.

 رضایی ادامه داد: با عنایت به تجارب سالهای اخیر و کارشکنی های مکرر آمریکا، بهترین و مطمئن ترین رویکرد اجرای سند اقتصاد مقاومتی است و همانطور که رهبر معظم انقلاب بارها به مجلس و دولت تاکید کردند که باید حوزه اقتصاد مقاومتی فعال شود و با این روش برابر هر ضربه احتمالی دشمن آماده‌ خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده هیچ گاه آمریکا نسبت به ایران نگاه مثبتی نداشته و  سیاست های خود را پیگیری کرده است ما هم باید برای خود طرح و برنامه‌ای از پیش تعیین شده داشته باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس با اشاره به تحریم دارویی و غذایی کشور از جانب آمریکا تصریح کرد: آمریکا همیشه مدعی بوده که غذا و دارو در لیست تحریم های این کشور علیه ایران نبوده است. طبق یک ضرب المثل، خدا کند این دروغ آمریکایی‌ها راست باشد.

وی ادامه داد: واقعیت این است که هدف تروریسم اقتصادی که آمریکایی‌ها بویژه در یک دهه اخیر علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده‌اند شکستن مقاومت ایران بوده است. آمریکا برای به زانو درآوردن ملت ایران،  این سیاست را در پیش گرفته تا ملت ایران را اسیر خواسته‌های خود کند.

رضایی یادآور شد: دارو کالایی نیست که کاربرد دوگانه به ویژه در زمینه هسته‌ای و نظامی داشته باشد. کاربرد دارو فقط برای کمک به بیماران به خصوص اقشار ضعیف، بیمار و محروم جامعه است ولی آمریکا در سال های گذشته از واردات دارو به کشور جلوگیری کردند و این موضوع فقط نشان دهنده خصومت آنها با ملت ایران است.

وی تصریح کرد: مشکل آمریکایی‌ها با ملت ایران این است که می‌بینند مردم نمی‌خواهند بیگانه برای آنها تصمیم بگیرد و استقلال خود را به هر قیمتی حفظ می‌کنند و نمی‌خواهند زیر بار زور بروند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =