نماینده مجلس: صادرات البرز با محور گیاهان دارویی رونق یابد

کرج - ایرنا - نماینده مردم طالقان ، نظرآباد و ساوجبلاغ در مجلس شورای اسلامی با تاکید براستفاده هرچه بیشتر از ظرفیت های تولیدی گیاهان دارویی دراستان البرز خواستار استفاده از این ظرفیت ها برای رونق صادرات و اشتغال شد.

علی حدادی روز یکشنبه در نشست با رییس و اعضای هیات مدیره شهرک دارویی برکت البرز افزود: افزایش تولید، ایجاد اشتغال، تولید ثروت ملی و بهره مندی  از مزایای گیاهان دارویی در توسعه و سلامت حائز اهمیت  است.

وی ادامه داد: باتوجه به وضعیت آب و هوای استان البرز، ظرفیت  بالا برای تولید گیاهان دارویی ، کیفیت بالای محصولات تولید شده توصیه به کشت این نوع گیاهان در مناطق مختلف استان می شود.

نماینده مردم طالقان ، نظرآباد و ساوجبلاغ در ادامه به اهمیت شهرک صنعتی دارویی استان البرز در تولیدات مهم دارویی پرداخت و افزود: منابع طبیعی با هماهنگی لازم زمینی را دراین زمینه جانمایی داشته است که این مهم پتانسیلی قابل توجهی برای البرز به شمار می رود.
وی ادامه داد: از دیگر ظرفیت های مهم استان البرز مجموعه تحقیقاتی کاوش است که با ظرفیت ۷۵ شرکت دانش بنیان و ۱۴ سوله رها شده بود.

حدادی بیان داشت: مجموعه تحقیقاتی کاوش ظرفیتی مهم در دانش بنیان و اشتغالزایی جوانان به شمار می رود که همراهی لازم باید با آن صورت گیرد.
وی یادآور شد: اکنون در استان البرز با شناسایی ظرفیت های مناسب پرورش گیاهان دارویی تلاش شده که از بخش چندار و شهرستان طالقان نهایت بهره برداری شود.
نماینده طالقان،نظرآباد و ساوجبلاغ اظهار داشت: کاشت زعفران و گل محمدی به همراه گیاهان دارویی با هدف اشتغالزایی هرچه بیشتر و توسعه شهرک های صنعتی دارویی مدنظر قرار گرفته است.

میانگین متوسط عملکرد تولید گل محمدی در شهرستان های البرز ۲ تن در هکتار و زعفران حدود ۲ کیلوگرم در هر هکتار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =