صدور و تمدید دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان بدون ارزیابی

تهران - ایرنا - وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد که با توجه به شیوع بیماری کرونا و شرایط اقتصادی موجود، دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان بدون ارزیابی وسع در اختیار افرادی که تحت هیچگونه بیمه‌ای نیستند، قرار می گیرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، این وزارتخانه اعلام کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و شرایط اقتصادی موجود، برای دسترسی همه افراد جامعه به خدمات بهداشتی و درمانی دولتی، دفترچه بیمه پایه سلامت رایگان بدون الزام به ارزیابی وسع در اختیار همه افراد بدون هیچ گونه پوشش بیمه‌ای قرار می‌گیرد.

همچنین افرادی که پیش از این از پوشش بیمه‌ای رایگان برخوردار بودند نیز برای تمدید دفترچه خود نیاز به ارزیابی وسع نداشته و دفترچه بیمه آنها تمدید می‌شود. 

به گزارش ایرنا، بر اساس بند الف ماده ۷۰ قانون برنامه ششم توسعه ( ۱۴۰۰- ۱۳۹۶)، افراد برای بهره مندی از یارانه دولت، در سه ماهه نخست هر سال  باید خود را معرفی کنند تا مورد ارزیابی آزمون وسع قرار گیرند.

شیوع بیماری کرونا و مصوبه ستاد ملی کرونا در چهل و سومین جلسه خود، موجب شد اجرای این ماده قانونی تا پایان سال جاری لغو شود. 

این مصوبه تا ۳۰ اسفندماه امسال اعتبار دارد، اکنون ۴۴ میلیون نفر در سطح کشور تحت پوشش خدمات بیمه سلامت قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha