بهداشت گناوه: ارائه خدمات تخصصی پوست در آرایشگاه‌ها ممنوع است

گناوه - ایرنا - مسئول نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: ارایه خدمات تخصصی پوست در آرایشگاه‌های این شهرستان ممنوع است و در صورت شکایت و مشاهده بازرسان بهداشت، مجوز فعالیت آنان باطل می‌شود.

به گزارش ایرنا، روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه روز یکشنبه به نقل از عبدالجلیل ذعاب افزود: مراجعه به آرایشگاه‌ها برای انجام خدمات زیبایی پزشکی عواقب جبران ناپذیری دارد و احتمال انتقال بیماری‌های واگیر به‌دلیل رعایت نکردن موازین بهداشتی و  مسئولیت پذیر نبودن متصدی بسیار بالا است.

وی اظهار داشت: انجام خدمات لیزر، پیرسینگ، تتو، تزریق چربی، ژل و  بوتاکس باید زیر نظر پزشک متخصص پوست و یا پزشک عمومی که دوره‌های پوست را گذرانده است، انجام گیرد و این نمونه‌ها در آرایشگاه‌ها بطور مطلق  ممنوع است.

ذعاب افزود: برخی شهروندان برای انجام خدمات تخصصی زیبایی به آرایشگاه‌ها و منازل افراد سودجو مراجعه می‌کنند که این کار بسیار خطرناک است  و در خوشبینانه‌ترین حالت فرد دچار عارضه‌های پوستی کوتاه مدت می‌شود.
مسئول نظارت بر درمان شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: افراد زیادی به دلیل مراجعه به این اماکن دچار بیماری‌هایی مانند ایدز و هپاتیت شدند و برخی صدمه جبران‌ناپذیری به پوست خود زده‌اند و سلامتی خود را به خطر انداخته‌اند.
وی بیان کرد: شهروندان در صورت مشاهده و اطلاع از انجام این گونه اعمال خلاف قانون و غیر بهداشتی با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند تا در اسرع وقت رسیدگی شود.

شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =