سه سیستم آبیاری در مجتمع گیاهان دارویی دهلران اجرا می شود

ایلام - ایرنا - رییس جهاد دانشگاهی ایلام گفت: در مجموعه گیاهان دارویی دشت عباس دهلران جهت آبرسانی به گیاهان سه نوع سیستم آبیاری از طریق دستگاه سنترپیوت، قطره ای و آبیاری بارانی پیاده می شود.

سید غلامرضا حسینی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جهاد دانشگاهی استان در مجموعه گیاهان دارویی دشت عباس دهلران به دنبال گیاهانی است که دارای مقاومت و ارزش اقتصادی بالا، نیازمند آب کمتر و سازگار با اقلیم منطقه باشند.

وی افزود: مجموعه گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی دشت عباس دهلران با هدف تامین زنجیره گیاهان دارویی و انتخاب گونه گیاهی بهینه و مطلوب راه اندازی شد.

رییس جهاد دانشگاهی ایلام تاکید کرد: هدف دیگر راه اندازی مجموعه گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی در دشت عباس، ایجاد زنجیره ارزش، جلوگیری از خام فروشی، فراهم کردن زمینه اشتغال جوانان و رونق اقتصادی در استان است.

حسینی همچنین از راه اندازی نخستین زیست بوم فناوری گیاهان دارویی در استان خبر داد و یادآور شد: این زیست بوم شامل مرکز خدمات تخصصی گیاهان دارویی، مرکز نوآوری و رشد گیاهان دارویی با مجوز از وزارت علوم و مجتمع تحقیقاتی گیاهان دارویی است.

وی اضافه کرد: برای انتخاب گونه مناسب گیاهی چندین گیاه دارویی نظیر چای ترش، نعنا فلفلی بصورت آزمایشی در دشت عباس دهلران کشت می شوند.

رییس جهاد دانشگاهی ایلام هدف اصلی این نهاد جهاد در استان را اقتصادی کردن موضوع کشاورزی دانست و افزود: جهاد دانشگاهی در موضوع گیاهان دارویی علاوه بر تغییر الگوی کشت به دنبال تامین زنجیره گیاهان دارویی است.

رسانه ها، مهم ترین ابزار اطلاع رسانی عملکرد دستگاه های اجرایی

حسینی در بخشی دیگری از سخنان خود با تقدیر از نقش رسانه‌ها و خبرگزاری ها به‌عنوان مهمترین ابزار اطلاع رسانی عملکرد سازمان ها افزود: هرچه سواد رسانه‌ای مردم استان بیشتر باشد، به تناسب آن توسعه اقتصادی و اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

وی دامنه انعکاس اخبار در خبرگزاری های رسمی را بسیار گسترده تر و وسیع تر از کانال ها و فضاهای مجازی دانست و افزود: زمانی که یک خبر در یک کانال محلی منتشر می شود آن خبر با محدودیت جغرافیایی مواجه می شود اما انتشار اخبار در خبرگزاری ها رسمی نه تنها با محدودیت انتشار در کشور روبرو نیست، بلکه انعکاس بین المللی نیز خواهد داشت.


به گزارش ایرنا، جهاد دانشگاهی یک نهاد عمومی غیر دولتی با رویکرد کارآفرینانه است که وظیفه این نهاد حلقه اتصال جامعه، دانشگاه و صنعت است.

جهاد دانشگاهی واحد ایلام در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۲ به همت جمعی از نیروهای متخصص فعالیت خود را آغاز کرد و دارای سه معاونت آموزشی، فرهنگی و پژوهشی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =