۱۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۵۸
کد خبرنگار: 1229
کد خبر: 84102562
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وکیل ترامپ: ترامپ پیروزی بایدن را نمی‌پذیرد

تهران- ایرنا- شبکه خبری سی بی‌اس نیوز در گزارشی با اشاره به نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا نوشت: رودی جولیانی وکیل شخصی ترامپ پیروزی جو بایدن را نمی‌پذیرد و اعلام کرده که کمپین ترامپ به دنبال آن است تا انتخابات را در دادگاه به چالش ب‌کشد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از این شبکه خبری آمریکایی، «رودی جولیانی» وکیل شخصی «دونالد ترامپ» اندکی پس از آنکه «جو بایدن» به عنوان چهل و ششمین رییس جمهوری ایالات متحده پیروز انتخابات معرفی شد، در یک نشست خبری گفت ترامپ انتخابات را واگذار نخواهد کرد. جولیانی روز شنبه در فیلادلفیا گفت:   «بدیهی است که وی این پیروزی را نمی‌پذیرد وقتی که هنوز دستکم ۶۰۰ هزار برگ رای شمرده نشده وجود دارد». 

وکیل شخصی ترامپ، بدون مدرک ادعا کرد که آرای پنسیلوانیا دستکاری شده‌اند؛ ایالتی که آرای الکترال آن نقش مهمی در پیروزی بایدن داشت.  
اما کمی بعد سه منبع مطلع به این شبکه خبری آمریکایی گفتند چنانچه رییس جمهوری پس از استفاده از گزینه‌های قانونی خود برای به چالش کشیدن نتیجه انتخابات خسته شود، نتیجه را می‌پذیرد. «جاد دیر» معاون مطبوعاتی کاخ سفید در این خصوص گفت:   «رییس جمهوری نتایج یک انتخابات آزاد و عادلانه را می‌پذیرد». 

جولیانی همراه با سه ناظر نظرسنجی به این نشست خبری پیوست و ادعا کرد که این ناظران از نظارت کافی بر روند شمارش آرا منع شده‌اند.

جولیانی افزود: او اظهاراتی از ۲۵ ناظر دارد و در مجموع با ۵۰ نفر که داستان‌های مشابهی دارند، صحبت کرده است. وی افزود: من می‌توانستم حدود ۵۰ نفر را با خودم بیاورم، اما این کار را نکردم، زیرا ۵۰ نفر خیلی زیاد است و بعضی از آن‌ها از پیامدهای اینکار می‌ترسیدند.  

به گفته جولیانی کارزار مبارزات انتخاباتی ترامپ قصد دارد چندین پرونده قضایی فدرال را مبنی بر «سلب حق بازرسی آرا» تشکیل دهد. وی «ماشین دموکرات‌ها را در فیلادلفیا» به دستکاری در شمارش آرا و مخفی نگه داشتن آرای افرادی که مرده‌اند، متهم کرد.  

جولیانی همچنین بار دیگر و بدون ارائه مدرک مدعی شد: به نظر من کسی از کمیته ملی دموکرات یادداشتی ارسال کرده و خواهان آن شده تا به جمهوری خواهان اجازه دسترسی به رای‌ها داده نشود.  

وی پیشی گرفتن بایدن در برخی ایالت‌ها به ویژه پنسیلوانیا، را یک روز پس از برگزاری انتخابات نشانه فساد در انتخابات دانست. این در حالی است که در ساعات نخست شمارش آرا ترامپ ابتدا در پنسیلوانیا پیشتاز بود، اما پس از آنکه شمار بی‌سابقه آرای پستی که طبق قوانین ایالتی مجاز به شمارش تا پیش از انتخابات نیستند، بالا گرفت بایدن پیشتاز شد.  

جولیانی پس از پیشتازی بایدن در پنسیلوانیا گفت: تنها دلیل پیشتازی بایدن فساد و دستکاری آرا است.  

این شبکه خبری از جولیانی در خصوص درخواست بایدن از رسانه‌ها برای دامن نزدن به نفرت پراکنی سوال پرسید و وکیل شخصی ترامپ ضمن تمسخر رسانه‌ها و مسئول دانستن آن‌ها برای حمایت‌های جانبدارانه و جهت گیری علیه ترامپ اضافه کرد: این رسانه‌ها نیستند که در مورد رییس جمهوری تصمیم می‌گیرند، بلکه دادگاه این نقش را برعهده دارد.  

جو بایدن با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

این نامزد حزب دموکرات در سومین دور نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در انتخاباتی نفس‌گیر ابتدا با هم‌حزبی‌های خود به رقابت برخاست و سرانجام در ماه اوت به عنوان نامزد رسمی این حزب برای رقابت با دونالد ترامپ رئیس جمهوری چهل و پنجم و نامزد حزب جمهوریخواه برگزیده شد.

بایدن شنبه شب در اولین توئیت پس از اعلام پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رئیس جمهوری تمام مردم آمریکا خواهم بود، چه آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که به من رای ندادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =

سرخط اخبار جهان