خیران مدرسه‌ساز خراسان شمالی ۳۲۴ میلیارد ریال را تعهد کردند

بجنورد-ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: خیران مدرسه ساز ۳۲۴ میلیارد ریال برای توسعه فضاهای آموزشی و مدرسه‌سازی را امسال در این استان تعهد کرده‌اند که امید می‎‌رود محقق شود. 

امین فلاح روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پارسال تعهد خیران مدرسه ساز برای استان، تامین ۱۵۵ میلیارد ریال اعتبار بود که از این میزان ۸۰ درصد محقق شد.

وی با اشاره به اینکه امسال میزان تعهد خیران مدرسه ساز استان ۳۲۴ میلیارد ریال است افزود: تاکنون حدود ۷۵ درصد از تعهد خیران مدرسه ساز استان محقق شده و بیش از ۴۰ پروژه عملیاتی شده است. 

فلاح خاطرنشان کرد: کمک به اجرای ۵۱ پروژه آموزشی استان از ابتدای امسال توسط خیران تعهد شده است. 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: تاکنون ۲۷۰ میلیارد ریال اعتبار دولتی برای ساخت و برای تکمیل مدارس ابلاغ شده است.

وی گفت: کمک دولت برای ساخت مدارس خیرساز در سال گذشته، ۱۲۰ میلیارد ریال بود اما امسال این رقم ۲ و نیم برابر رشد دارد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی تصریح کرد: تعهد دولت برای کمک به تکمیل پروژه ها و ساخت مدارس خیرساز استان درسال ۹۹ به بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال  خواهد رسید. 

بر اساس این گزارش، در خراسان شمالی ۱۵۰ مدرسه با ۸۰۰ کلاس درس تخریبی است و ۶۸۶ مدرسه با سه هزار و ۶۸۴ کلاس درس نیازمند مقاوم سازی است

۷۰۰ فضای آموزشی استان با ۲ هزار و ۹۲۳ کلاس درس مستحکم است، که بر این اساس ۳۹ درصد مدارس خراسان شمالی مستحکم، ۵۰ درصد از این فضاها نیازمند به مقاوم سازی و ۱۱ درصد هم تخریبی است.

در استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی ۱۸۰ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار باب مدرسه تحصیل می‌کنند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها