دستورالعمل اجرای هفته فرهنگِ دانشگاه‌ها ابلاغ شد

تهران- ایرنا- معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دستورالعمل برگزاری هفته فرهنگ دانشگاهی را به مراکز آموزش عالی ابلاغ کرد.

غلامرضا غفاری روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، درباره برگزاری هفته فرهنگی اجتماعی دانشگاه ها، اظهار داشت: با توجه به جایگاه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در رونق بخشی به فضاهای علمی و نقش تاثیرگذار آن در تقویت هویت های ملی و دینی دانشجویان، معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم بر اساس مصوبات شورای هماهنگی معاونان فرهنگی و اجتماعی مناطق ۱۰ گانه اقدام به طراحی ساختار این هفته کرد.

وی افزود: دستورالعمل هفته فرهنگ دانشگاهی از سوی این معاونت وزارت علوم به دانشگاه ها ابلاغ شد. اجرای برنامه هایی برای حفظ ارتباط دانشجویان با دانشگاه، افزایش روحیه امید، خوداتکایی و همچنین تاکید بر ۲ اصل خودمراقبتی، دیگر مراقبتی و دستیابی به اجماع ملی برای مقابله با ویروس کرونا در این هفته اهمیت دارد.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم گفت: بر اساس تمهیدات در نظر گرفته شده، امکان برگزاری هفته فرهنگ تا پایان نیم سال تحصیلی جاری وجود دارد.

غفاری با اشاره به عناوین هفته فرهنگی دانشگاهی سال ۹۹، خاطرنشان کرد: روز نخست؛ فرهنگ دانشگاهی و فضائل دینی، اخلاقی، بازخوانی و ارایه روزآمد مواریث دینی و ملی، روز دوم؛ فرهنگ دانشگاهی و قانون مداری، پاسخگویی، عقلانیت و خردورزی، روز سوم؛ فرهنگ دانشگاهی و توسعه مشارکت و رقابت قانونمند دانشگاهیان در تشکل ها و کانون های دانشجویی، روز چهارم؛ فرهنگ دانشگاهی و پاسداشت حریم خانواده و احیای ارزش های ملی و معنوی، همچنین روز پنجم با عنوان فرهنگ دانشگاهی و تقویت نقش و مسوولیت اجتماعی دانشگاهیان نام گذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش