شمار بستری‌های کرونا در استان بوشهر کاهش یافت

بوشهر- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: شمار بیماران کرونایی بستری شده این استان در ۲ هفته اخیر ۳۰ درصد نسبت به قبل از آن کاهش یافته است.

به گزارش ایرنا، دکتر سعید کشمیری روز یکشنبه در نشست ستاد کرونا استان بوشهر افزود: در این مدت شمار بستری‌ مبتلایان به ویروس کرونا در بیمارستان‌های این استان از ۳۰۰ به ۲۰۰ نفر کاسته شده‌است.

وی بیان کرد: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در استان بوشهر ۱۵هزار و ۸۰۰ نفر به این بیماری مبتلا و از این شمار ۷۳۱ نفر فوت شدند، همچنین ۲۳۲ نفر نیز در زمان حاضر در بیمارستان‌های این استان بستری هستند.

کشمیری  ادامه داد: این کاهش شمار ابتلا و بستری‌های در نتیجه سخت‌گیری‌ها و محدودیت‌های ۲ هفته گذشته از جمله تعطیلی مدرسه‌ها، رستوارن‌ها و توجه مردم به استفاده از ماسک در شهر و بویژه ساحل بوده‌است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همچنین با توجه به شرایط موجود خواستار ادامه تعطیلی مدرسه‌های این استان برای یک هفته دیگر شد.

کشمیری تاکید کرد: با تقدیر از همکاری دادستانی و احترام به رای و قضاوت آنها اما با توجه به حساسیت شرایط درخواست می‌شود همکاری تنگاتنگی نسبت به روزهای عادی با دانشگاه علوم پزشکی داشته باشند.

وی با اشاره به اعمال برخی محدودیت‌ها از چهارشنبه گذشته به مدت ۱۰ روز برای گروه‌های ۳ و ۴ گفت: در برخی از موارد این محدودیت‌ها بخوبی رعایت نمی‌شود و بویژه از اداره ورزش و جوانان درخواست می‌شود نظارت بیشتری بر سالن‌های ورزشی بدن سازی داشته باشند.

کشمیری درباره تالارهای عروسی و  رستوران‌ها اظهارداشت: با توجه به اینکه انتقال‌ ویروس کرونا از این مکان‌ها صورت می‌گیرد و در کل کشور محدودیت در ارتباط با تالارهای عروسی اعمال می‌شود، انتظار می‌رود تا زمان کاهش محدودیت‌های کشوری این محدودیت در استان بوشهر اعمال و پس از آن تصمیم گیری شود.

وی بر استفاده از ماسک در اداره ها تاکید کرد.

رئیس پلیس استان بوشهر در باره اجرای طرح محدودیت‌های تردد در این استان گفت: مردم در اجرای این طرح همراهی خوبی داشتند ولی تعدادی از رانندگان در این زمینه تخلف کردند.

سردار خلیل واعظی با اشاره به تشکیل تیم‌های پلیسی برای اعمال محدودیت تردد در محورهای ارتباطی استان بوشهر در چهار روز هفته گذشته افزود: ۲۱۲ تیم نیروی انتظامی در سه شیفت کاری در اعمال محدودیت تردد خودروها فعالیت کردند که بیش از ۱۹۴ خودرو به دلیل تخلف توسط پلیس اعمال قانون شد.

وی، به جریمه خودروها در اعمال محدودیت تردد پرداخت و  اضافه کرد: در این ارتباط ۱۰ راننده متخلف که شیوه‌نامه طرح محدودیت تردد و تذکر پلیس را نادیده گرفته بودند، جریمه ۵۰۰ هزار تومانی شدند.

 رئیس پلیس استان بوشهر با اشاره به اینکه این نیرو در عرصه مقابله با کرونا طرح‌های گوناگونی عرضه می‌کند ادامه داد: در مدت اعمال محدودیت‌های ترافیکی، نیروی انتظامی استان بوشهر بیش از ۸۵۴ ماسک بین رانندگان و سرنشینان خودروها توزیع کرد.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =