۱۸ آبان ۱۳۹۹،‏ ۹:۱۲
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 84102384
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای قزوین تا هشت درجه خنک‌تر می‌شود

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین از خنک‌تر شدن دمای هوای استان تا هشت درجه سانتیگراد خبر داد و گفت: علت کاهش دما وزش بادهای به نسبت شدید شمالی خواهد بود.

مهدی آخوندی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای، از بعدازظهر دیروز با ورود امواج ناپایدار ناشی از یک سامانه بارشی به استان تا امروز شاهد بارش‌های خوبی بوده‌ایم و بیشترین میزان بارندگی‌ها نیز مربوط به شهرستان آوج با ۹.۳ دهم میلی‌متر بوده است.

وی با بیان اینکه برای امروز /یکشنبه/ نیز همچنان شاهد بارش‌های رگباری در برخی از ساعات روز خواهیم بود، اظهار داشت: از ساعاتی دیگر و با شمالی شدن جریان‌های جوی در سطح استان، وزش بادهای به نسبت شدید، کاهش دما و در ارتفاعات پدیده مه پیش‌بینی می‌شود.

این کارشناس هواشناسی یادآور شد: از فردا /دوشنبه/ شدت بارش‌ها به غیر از ارتفاعات، کاهش یافته و از روز سه‌شنبه با ورود سامانه جدید بارشی تا پایان هفته به تناوب بارش‌هایی را در سطح منطقه خواهیم داشت.

آخوندی اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته آوج با ۵ و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی با ۲۵ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین نیز طی این مدت ۱۰ تا ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، ۴ ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی، ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌شود. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha