استاندار خراسان شمالی: حضور فیزیکی در مدارس عامل پیک کرونا نیست 

بجنورد-ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد بازگشایی مدارس و حضور فیزیکی معلمان و دانش‌آموزان در کلاس درس عامل پیک کرونا در استان نبوده است. 

محمدعلی شجاعی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شمار معلمان و دانش آموزان مبتلا به کرونا در استان بالا نیست، بررسی و مطالعات نشان می دهد اختلاف معنا داری در میزان ابتلای این قشر به کرونا وجود ندارد. 

وی با بیان اینکه میزان شیوع ویروس کرونا در قشر معلمان و دانش آموزان، پیش و پس از بازگشایی مدارس انجام شده است افزود: حضور در مدارس با رعایت پروتکل های بهداشتی است و معلمان و دانش آموزان موارد را رعایت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه یکی از دغدغه ها و حساسیت ها در بازگشایی مدارس، ابتلای معلمان و دانش آموزان به کرونا بود گفت: اگر در بررسی ها، به این نتیجه می رسیدیم که آموزش حضوری عامل اصلی پیک کرونا است، به یقین برای تعطیلی تصمیم گیری می کردیم.  

۱۸۰ هزار دانش آموز و پیش دبستانی در بیش از ۲ هزار مدرسه خراسان شمالی زیر نظر ۱۴ هزار معلم تحصیل می کنند.  

شجاعی در بخش دیگر سخنان خود درباره اعمال محدودیت جدید کرونایی گفت: از ۲۰ آبان ‌ماه، همه مراکز به جز مراکز و مشاغل ضروری رده شغلی یک از ساعت ۱۸ تا روز بعد، تعطیل خواهند بود.

 استاندار خراسان شمالی خاطرنشان کرد: این تصمیم کشوری است البته یک سری اختیارات هم به استان داده شده است و ستادهای مقابله با کرونا در استان می توانند برای اقدامات پیشگیرانه تصمیم بگیرند. 

استان خراسان شمالی از اوایل مردادماه وارد وضعیت قرمز کرونایی شده و هنوز از این وضعیت خارج نشده است.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها