واکنش متفاوت فعالان سیاسی به شکست ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

تهران- ایرنا- مقام‌ها و فعالان سیاسی در پیام‌هایی در فضای مجازی نسبت به شکست دونالد ترامپ نامزد جمهوری‌خواهان آمریکا مقابل رقیب دموکرات خود واکنش‌های متفاوتی نشان دادند.

به گزارش ایرنا، جو بایدن سرانجام شامگاه شنبه با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر ۲۱۴ رای دونالد ترامپ رقیب جمهوری‌خواه خود، به عنوان چهل و ششمین رییس جمهوری آمریکا و کامالا هریس هم به عنوان معاون او انتخاب شدند. بایدن ۷۸ ساله در نخستین توییت پس از اعلام پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رییس جمهوری تمام مردم آمریکا خواهم بود، چه آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که به من رای ندادند.

خبر پیروزی بایدن و شکست ترامپ از همان ابتدا با واکنش برخی شخصیت‌ها و فعالان سیاسی داخلی مواجه شد. محمد جواد آذری جهرمی با انتشار تصویری از شهید سپهبد قاسم سلیمانی،  با عبارتی تحت عنوان "آقای ترامپ قمارباز..." به جمله ای از سردار سلیمانی اشاره کرد که گفته بود: «آقای ترامپ قمارباز، بدان در آنجایی که فکرش را نمی‌کنی ما در نزدیک شما هستیم.»

حسن شجاعی نماینده ابهر در مجلس شورای اسلامی در توییتی با عنوان "فریب مخمل را نمی خوریم" به شکست ترامپ و پیروزی بایدن واکنش نشان داد و نوشت: ایرانیان باز مردانه خواهند ایستاد.

حسام الدین آشنا رییس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری در توییتی تاکید کرد: ایرانیان مردانه ایستادند تا آن نامزد هم رفتنی شد.

همچنین، سید عباس موسوی سفیر ایران در جمهوری آذربایجان در توییتر نوشت: همانگونه که ایران برای کارتر، ریگان، کلینتون، بوش، اوباما و ترامپ فرقی نداشت، آنها هم برای ایران فرقی ندارند.

او افزود: "جو-بایدن" هم احتمالا کپی برابر اصل اخلافش باشد، اما ایران را باید "جو-ایران" بسازد و به قله‌های افتخار برساند، آنهم با اکسیری از یک جو ایمان، یک جو همت و یک جو غیرت بسازد.

معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری هم ابراز کرد: امشب تکلیف ضد ایرانی‌ترین رییس جمهوری دنیا مشخص می‌شود، تکلیف عامل شدیدترین تحریم‌ها علیه مردم و کودکان بیمار روشن می‌شود. امشب تکلیف مسبب شهادت سردار دل‌ها مشخص می‌شود... تکلیف دلدادگان داخلی هم!

ولی اسماعیلی، نائب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس یازدهم نوشت: بایدن فاتح نمایش بی‌آبرویی آمریکا در مهد دموکراسی که مدعی‌اند، شد؛ تازه شروع ماجرا است... دنیا مشاهده کرد ابهت ابر قدرت دنیا خیالی‌ست!

او ادامه داد: هر چند تفاوتی بین ترامپ و بایدن نیست، اما ذلیل شدن قاتل سردار دلها محقق شد؛ منتظر انتقام سخت هم باشند.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس دهم در توییتی در واکنش به شکست ترامپ عنوان کرد: مقاومت سه ساله ملت ایران مقابل فشار حداکثری یکی از عوامل شکست ترامپ بوده است. جالب است که ضدانقلاب خارج نشین با آرزوی براندازی... از ترس احیای برجام، خواهان پیروزی ترامپ بود.

روح الله جمعه ای مشاور وزیر کشور نیز در توییتر نوشت: بالاخره ترامپ سازان، تاریخ مصرف عامل پوپولیست خود را تمام شده دانسته و با مچاله کردن وی، جو بایدن را برای ماموریت‌های منفعتی نظام سرمایه داری بر روی صحنه آوردند!! نظام کاپیتالیسم حتی نوکران قمارباز خود رحم نمی‌کند و اینبار ترامپ، گاو شیرده نظام اهریمنی سلطه شد!

حمید بعیدی نژاد سفیر ایران در انگلیس در واکنشی متفاوت به باخت ترامپ در فضای مجازی نوشت: سرانجام عمر سیاسی مردی که فقط نفرت می‌پراکند تمام شد. ترامپ نتوانست ایران را تسلیم کند و حالا زندگیش با حسرت یک تماس از سوی ایران پایان یافت.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha