۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۴۹
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84102190
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مکرون خطاب به بایدن : بیایید با هم کار کنیم

تهران- ایرنا- رئیس‌جمهوری فرانسه با تبریک پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، آمادگی کشورش برای همکاری با دولت جدید ایالات متحده را اعلام کرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا، «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه نیز بسرعت به جمع مقامات کشورهایی پیوست که پیروزی بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را تبریک گفت.

وی در صفحه توییتر خود نوشت: «آمریکایی ها رئیس جمهوری خود را انتخاب کرده اند. تبریک به جو بایدن و کامالا هریس.»

مکرون در بخش دیگری از توییت خود افزود: «ما برای غلبه بر چالش های امروز باید کارهای زیادی انجام دهیم. بیایید با هم کار کنیم.»

لودریان وزیر امور خارجه فرانسه هم در توئیتی نوشت: ما در این ارتباط بازتعدیل شده و پایدار کارهای زیادی برای انجام دادن با یکدیگر خواهیم داشت. امنیت گروهی، مبارزه با تروریسم، بهداشت عمومی، اقلیم، تجارت، نظارت دیجیتالی. 

لودریان نوشت: من به جو بایدن و کاملا هریس که پس از یک بسیج بزرگ دمکراتیک توسط مردم انتخاب شدند صمیمانه تبریک می‌گویم. ما با یکدیگر با یک اروپای تقویت شده برای پایه‌گذاری ارتباط جدید فراآتلانتیکی و مواجهه با چالش‌های جهانی تلاش خواهیم کرد

 ما در این رابطه از ارزش‌ها و منافع خود، جستجو برای یافتن راه‌حل‌های مشترک و چند جانبه گرایی دفاع خواهیم کرد.

جو بایدن با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا شنبه شب در اولین توئیت پس از اعلام پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رئیس جمهوری تمام مردم آمریکا خواهم بود، چه آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که به من رای ندادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =

سرخط اخبار جهان