۱۷ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۳۸
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84102180
۳ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

پیروزی بایدن و امید آلمان‌ها به پایان جنگ تجاری

تهران- ایرنا- با اعلام پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، مقامات آلمانی در مورد آغاز فصل جدیدی از مناسبات با واشنگتن و پایان جنگ تجاری دو سوی آتلانتیک ابراز امیدواری کردند.

به گزارش ایرنا، مقامات آلمانی با انتشار پیام های توییتری جداگانه از پیروزی نامزد دموکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و شکست «دونالد ترامپ» استقبال کردند.

در نخستین واکنش «هایکو ماس» وزیر امور خارجه آلمان با استقبال از مشخص شدن نتیجه انتخابات آمریکا در پیامی توییتری نوشت: «خوب است که بالاخره ارقام روشنی وجود دارد. ما مشتاقانه منتظر همکاری با دولت بعدی ایالات متحده هستیم. ما می خواهیم در همکاری های خود برای آغاز مناسبات جدید دو سوی آتلانتیک و یک معامله جدید سرمایه گذاری کنیم.»

سپس در واکنشی رسمی صدراعظم آلمان با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام تبریک پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، همکاری دو سوی آتلانتیک را تنها راه فائق آمدن بر چالش های بزرگ کنونی دانست.

دفتر صدراعظم آلمان پیام تبریک «آنگلا مرکل» به «جو بایدن» و «کامالا هریس» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و معاون اول وی را منتشر کرد. در این پیام آمده است: «تبریک صمیمانه، شهروندان آمریکا تصمیم خود را گرفتند. «جو بایدن» چهل و ششمین رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شد. برای او از صمیم قلب آرزوی موفقیت می کنم و همینطور به «کامالا هریس» نخستین معاون اول زن رئیس جمهوری تاریخ کشورش تبریک می گویم.»

صدراعظم آلمان ضمن ابراز امیدواری برای بهبود مناسبات اتحادیه اروپا و آمریکا در دوره زمامداری بایدن افزود: «از همکاری های دوجانبه با رئیس جمهور بایدن استقبال می کنیم. برای مواجهه با چالش های بزرگ عصرمان، دوستی دو سوی آتلانتیک ما بدون جایگزین است.»

«اولاف شولتس» وزیر دارایی آلمان نیز با تبریک به جو بایدن اعلام کرد: «اکنون زمان گشایش یک فصل جدید و شورانگیز در روابط دو سوی آتلانتیک است. آمریکا مهم‌ترین و نزدیک‌ترین شریک اروپا باقی می‌ماند. کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. به امید همکاری.»

در همین حال «زارا واگن کنشت» نماینده پارلمان آلمان و عضو ارشد حزب چپ ها در پیامی توییتری نوشت: «امیدوارم که ترامپ نتیجه ایالات متحده آمریکا را تشخیص دهد و در کشور آرام بماند. متأسفانه ، این بحران عمیق دموکراسی آمریکایی پایان نیافته است. زیرا بایدن دقیقاً در برابر سیاستی ایستاده که ترامپ را ۴ سال پیش روی کار آورد.»

همچنین «امید نوری پور» نماینده پارلمان آلمان از حزب سبزهای این کشور در پیامی کوتاه در صفحه توییتر خود نوشت: «یک برنده داریم». این عبارت که یاد آورد جمله معروف انتخاب پاپ جدید پس از درگذشت یا کناره گیری رهبر پیشین کاتولیک های جهان است، اشاره به طولانی شدن روند شمارش آرا و نگرانی ها از طولانی شدن این روند دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =