معاون استاندار خراسان شمالی: باید جلو افزایش قیمت‌ها را گرفت

بجنورد- ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی گفت: رشد قیمت کالاها قابل توجیه نیست و باید با ساماندهی حوزه نظارت، از افزایش افسارگسیخته قیمت‌ها جلوگیری کنیم.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، محمود قنبری روز شنبه در نشست کارگروه تنظیم بازار استان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم تشدید نظارت ها بر بازار و قیمت ها، اظهار داشت: واسطه گری و زیاده خواهی از مهمترین عوامل افزایش قیمت هاست که با تشدید نظارت ها باید از افزایش قیمت کالاها جلوگیری کرد.

وی نظارت گروهی را تصمیم استان برای تشدید نظارت بر بازار و قیمت ها برشمرد و افزود: در این نظارت های میدانی نمایندگانی از سازمان تعزیرات و دستگاه قضایی برای برخورد لحظه ای با متخلفان حضور خواهند یافت و برخوردها قاطع و بازدارنده خواهد بود.

معاون اقتصادی استاندار بر تهیه طرح ساماندهی بازرسی های استان تاکید کرد و گفت: تعداد نیروهای انسانی موجود برای بازرسی بازار کم است و باید با ارائه آموزش های لازم از نیروهای انسانی سایر دستگاه های اجرایی، سازمان بسیج و بسیج اصناف و ادارات بهره برد.

قنبری تصریح کرد: در این طرح باید مسئولیت دستگاه های اجرایی مربوطه مشخص و میزان بازرس مورد نیاز استان نیز محاسبه و تامین شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها