استاندار لرستان: بخش‌های مغفول مانده از سیل ۹۸ نیازمند کمک مردمی است

خرم‌آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: جمعیت هلال احمر از محل کمک‌های مردمی یا منابع جمعیت به بخش‌های مغفول مانده از سیل ۹۸ لرستان کمک کند.

به گزارش ایرنا، سیدموسی خادمی شنبه شب در دیدار با کریم همتی رییس جمعیت هلال احمر کشور افزود: اگر به صورت ویژه به این موضوع کمک شود برای استان بسیار تاثیرگذار خواهد شد چون هنوز این بخش مغفول مانده است.

وی در ادامه افزود: وجود بالگرد در استان خیلی مهم است و قابل قبول نبود که ۱۵ روز فقط بالگرد در استان لرستان باشد چون زمان حوادث کمبود آن را احساس می کردیم.

خادمی اضافه کرد: در حوزه سرمایه گذاری نیازمند همکاری ویژه جمعیت هلال احمر هستیم و باید به عنوان یک تکلیف شود چون کار اقتصادی باید بازدهی داشته باشد تا زمانی که استان های بزرگ است در استان هایی مانند لرستان سرمایه گذاری نمی شود و امیدواریم با همت شما سرمایه گذاری ویژه ای در استان صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: لرستان به عنوان کریدور است و یک زمین در ازنا و زمینی در زاغه داریم که می تواند تبدیل به یک کار اقتصادی همراه با اشتغال شود و درآمدی برای هلال احمر هم داشته باشد.

استاندار لرستان گفت: انتظار داریم چون لرستان حادثه خیز است و مشکلات ذخیره سازی موارد موردنیاز در انبارها باید لحاظ شود تا در زمان حادثه با مشکل مواجه نشویم.

کریم همتی رییس جمعیت هلال احمر کشور نیز گفت: در بحث کرونا جمعیت هلال احمر به عنوان یکی از اعضای اصلی ستاد مرکزی کرونا وظایف خوبی را انجام داد و در استان نیز این اقدامات به نحو شایسته ای انجام شد در واقع هلال احمر حضور پررنگی در این زمینه داشت.

 همتی افزود: برای موضوع کرونا همچنین ۱۰ هزار تخت برای نقاهتگاه آماده کردیم که ۸۰۰ تخت آن برای بیماران بستری استفاده شد.

وی اظهار داشت: ۱۰۰ دستگاه ونتیلاتور با همکاری خیران  در روزهایی که نیاز بود در اختیار هلال احمر قرار گرفت و برای دپوی اقلام  همه انبارهای هلال احمر در اختیار ستاد مرکزی قرار گرفت و بیش از ۱۷۵ محموله بین المللی  در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت و ما در توزیع آن همه تلاش خود را بکار گرفتیم.

رییس جمعیت هلال احمر کشور گفت: در جریان کرونا هم  این جمعیت به دانشگاه علوم پزشکی لرستان  ۳۷۰ میلیارد ریال اقلام  داده است که رقم بسیار بالایی است.

وی تصریح کرد: اکنون بحث سیاسی در هلال احمر نیست وبحث خیرخواهی برای مردم مطرح است در طرح آمران سلامت نیز همکاری خوبی از سوی داوطلبان هلال احمر صورت گرفت که ۱۵ میلیارد تومان برای این طرح انجام داد و ما از دولت هیچ مبلغی دریافت نکردیم و با تکیه بر داشته های خود هلال احمر بود.

همتی ادامه داد: یک بالگرد خوب به استان داده می شود چون لرستان حادثه خیز است و با در اختیار قرار گرفتن این بالگرد که قیمت آن ۴۰۰ میلیارد تومان است و با ۱۰ میلیارد تومان تجهیزات به استان  امیدواریم استان شرایطی آماده برای این موضوع داشته باشد.

به گفته وی، رییس جمهوری برای جمعیت هلال احمر سنگ تمام گذاشتند وباعث شد در این وضعیت بیش از ۵۵۰ میلیارد تومان برای شارژ انبارهای جمعیت هلال احمر از سوی رییس جمهوری به ما کمک شده است.

وی تصریح کرد: هلال احمر توانایی خوبی در هلدینگ ساختمانی و تدارکات پزشکی دارد و اگر استان توانمندی دارد با استفاده از سرمایه بخشی از سوی استان و بخشی از سوی جمعیت هلال احمر برای سرمایه گذاری در مناطق محروم اقداماتی را انجام دهیم و امیدواریم این کار انجام شود.

همتی در ادامه با بیان اینکه همچنین اردوگاه ۲۰۰ هکتاری در ازنا ایجاد می شود چون مورد تاکید رییس جمهوری است، اظهار داشت: درباره اینکه اگر منابعی باشد حتما به مناطق سیل زده لرستان کمک خواهیم کرد.

همتی رییس جمعیت هلال احمر کشور از اختصاص یک فروند بالگرد برای امدادرسانی در زمان وقوع حوادث به لرستان خبر داد و گفت: یکی از مهم ترین برنامه های ما در این سفر بحث  افتتاح آشیانه بالگرد است که در سال گذشته شروع شده و فردا به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته وی تاکنون لرستان بالگردی به  صورت مشترک با استان خوزستان داشته که با توجه به توپوگرافی استان و محرومیت و حادثه خیزی با افتتاح این بالگرد بخش مهمی از مشکلات حوادث این استان برطرف خواهد شد.

کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر کشور عصر شنبه جهت افتتاح چند پروژه  وارد لرستان شد. 

رئیس جمعیت هلال احمر کشور با سفر به لرستان ابتدا با حضور در بیت نماینده ولی فقیه در استان با حجت الاسلام و المسلمین شاهرخی دیدار و در ادامه با حضور در استانداری در جلسه شورای اداری استان حضور خواهند یافت.

در جریان این سفر، طی فردا سایت امداد هوایی جمعیت هلال احمر لرستان و ۹ زمین بازی کودکان که با مشارکت سازمان یونیسف و جمعیت هلال احمر ساخته شده اند، توسط رئیس جمعیت هلال احمر افتتاح می شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها