کمک به ایتام در ماکو ۳۵ درصد افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام ‌خمینی (ره) ماکو گفت: خیّران این شهرستان، از ابتدای سال ‌جاری تاکنون ۱۰ میلیارد ریال به ایتام کمک مالی کرده اند که ۳۵ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

محمد محمدنژاد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مبلغ توسط یک‌هزار و ۲۱۰ حامی و خیّر در این شهرستان به صورت نقد و کالایی پرداخت شده است.

وی افزود: ۱۲۹ نفر ایتام و ۲۳۹ فرزند مشمول طرح محسنین از حمایت‌های مادی و معنوی این نهاد با حمایت خیّران بهره‌مند هستند.

مدیر کمیته امداد امام‌خمینی (ره) ماکو با قدردانی از حامیان ادامه داد: متوسط سرانه دریافتی ماهانه هر یتیم و فرزند محسنین سه میلیون و ۶۰۰ هزار ریال است.

وی با بیان اینکه مبالغ کمک شده جهت رفع مشکلات ایتام در زمینه تامین مخارج، ازدواج، اشتغال، تحصیل و درمان هزینه می شود، اضافه کرد: افراد نیکوکار می‌ توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از ایتام، یتیم موردنظر خود را نیز برای کمک های مالی مستمر انتخاب کنند.

کمیته امداد امام خمینی (ره) از اسفند ۱۳۵۷ فعالیت خود را با فرمان امام راحل برای رسیدگی به وضعیت محرومان و کمک به آنها از طریق دریافت کمک‌ های مردمی آغاز کرد و ۴۰ سال از فعالیت این نهاد می ‌گذرد.

در سال‌ های نخست، وظیفه این نهاد تنها کمک مادی به مددجویان و متقاضیان بود ولی در سال‌ های اخیر وظایف دیگری نیز به این نهاد محول شده که ارائه کمک ‌های مشاوره‌ای بخشی از این وظایف است.

تعداد مددجویان این نهاد در ماکو یک‌هزار و ۶۱۹ خانوار است، اما بر اساس سیاست جدید کمیته امداد امام خمینی (ره) و با هدف کاهش اثرات فشار اقتصادی به قشر ضعیف و طبقات پایین، ۹۵۱ خانوار جدید در قالب طرح تبصره ۱۴ تحت حمایت قرار گرفتند که این افراد تنها از خدمات ۲ برابری یارانه، وام‌های اشتغال در سال جاری بهره مند شدند.

کل جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) ماکو با احتساب این افراد جدید ۲ هزار و ۵۷۰ خانوار با پنج هزار و ۶۸۶ نفر جمعیت است که نسبت به جمعیت شهرستان از لحاظ خانوار ۸.۵ و جمعیت ۵.۱ درصد را تشکیل می‌دهند.

ماکو در شمال آذربایجان غربی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha