۱۷ آبان ۱۳۹۹، ۲۳:۰۷
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84102162
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اعلام آمادگی عمران‌خان برای همکاری با بایدن در مورد افغانستان و منطقه

اسلام‌آباد - ایرنا - نخست وزیر پاکستان پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به وی و معاونش «کامالا هریس» تبریک گفت و برای همکاری با دولت جدید این کشور در مورد صلح افغانستان و منطقه اعلام آمادگی کرد.

به گزارش ایرنا، «عمران‌خان» شنبه شب در حساب کاربری خود در توییتر نوشت، برای مشارکت با رئیس جمهوری منتخب آمریکا در اجلاس‌های جهانی در خصوص دموکراسی، همکاری‌ در دفاع از حقوق مردم و مقابله با چپاول ثروت کشور توسط رهبران فاسد، نگاه به جلو دارد.

نخست وزیر پاکستان اظهار داشت که‌ این کشور به همکاری خود با ایالات متحده آمریکا برای صلح در افغانستان و منطقه ادامه می‌دهد.

رسانه‌های پاکستان از ساعات گذشته و همزمان با اعلام پیروزی "جو بایدن" به عنوان رئیس جمهوری جدید آمریکا، آن را پایان جنگ اعصاب در آمریکا توصیف کرده و نوشتند: آمریکایی‌ها بایدن را به ترامپ ترجیح دادند.

رسانه‌های پاکستان اعم از شبکه‌های خبری و وب سایت‌های اردو و انگلیسی زبان این کشور شنبه شب با انعکاس گزارش پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفتند: جو بایدن در رقابتی که تبدیل به جنگ اعصاب برای آمریکایی‌ها شده بود رقیب خود دونالد ترامپ را شکست داد.

تارنمای روزنامه پاکستانی "داون" لحظاتی پیش نوشت: پس از ۳ روز اوضاع نابسمان و غیرقابل تصور در آمریکا پس از آغاز شمارش آراء اعلام پیروزی با اختلاف بالای جو بایدن به این جنگ اعصاب پایان داد.

شبکه "جیو نیوز" پاکستان گزارش داد: انتخابات آمریکا با پیروزی بایدن و شکست ترامپ به فرجام رسید.

در این گزارش آمده است: با شمارش آرای ایالت‌های نوادا و پنسیلوانیا بایدن با قاطعیت توانست غلبه بر ترامپ را رقم بزند.

پایگاه خبری روزنامه "اکسپرس" پاکستان نیز با انتشار خبر پیروزی نامزد حزب دموکرات آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری این کشور نوشت: جو بایدن اولین رئیس جمهوری منتخب آمریکا است که توانست بیشترین رای مردم را کسب کند.

تارنمای اینترنتی روزنامه "اکسپرس تریبیون" پاکستان نیز نوشت: بایدن در رقابت رسیدن به کاخ سفید ترامپ را مغلوب کرد.

وزیر توسعه و برنامه ریزی پاکستان نیز در حساب کاربری خود در توییتر پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را به جو بایدن تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که رئیس جمهوری جدید آمریکا با استفاده از اختیارات وسیع خود به ترویج صلح در جهان به ویژه در افغانستان کمک کند.

"اسد عمر" افزود: اکنون نیاز به مرهم گذاشتن بر زخمی است که جهان دچار آن شده است.

جو بایدن با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

این نامزد حزب دموکرات در سومین دور نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در انتخاباتی نفس‌گیر ابتدا با هم‌حزبی‌های خود به رقابت برخاست و سرانجام در ماه اوت به عنوان نامزد رسمی این حزب برای رقابت با دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهور و نامزد حزب جمهوریخواه برگزیده شد.

بایدن در اولین توئیت پس از اعلام پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رئیس جمهور تمام مردم آمریکا خواهم بود، چه آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که به من رای ندادند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha